PLENDE
unesco logo kwidzyn
Muzeum
w Kwidzynie
youtube
Wystawa "Sztuka jest KUL zbiory Muzeum Katolickiego  Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Malborskim Zamku"200 lat konserwacjiUNESCO„GLINA W OBIEKTACH ZABYTKOWYCH - OCHRONA I KONSERWACJA” 20-22 marca 2018 r.

Biblioteka / Zbiory

ksiażki

 

Księgozbiór malborski liczy obecnie ponad 29 tys. woluminów książek zwiazanych z profilem działalności Muzeum. Znajdują się tu dzieła o tematyce specjalistycznej, ze szczególnym naciskiem na architekturę obronną, sztukę, rzemiosła artystyczne, muzeologię i konserwację zabytków; posiadamy też podstawowe prace z archeologii, historii powszechnej i Polski (głównie z okresu średniowiecza) oraz literaturę dotycząca historii Malborka i okolic. W skład księgozbioru wchodzi również duży wybór słowników, leksykonów i encyklopedii o charakterze ogólnym oraz specjalistycznym.

 

Ponadto biblioteka ma do zaoferowania ponad dwadzieścia tytułów czasopism. Obok prasy codziennej, szereg czasopism specjalistycznych, krajowych i zagranicznych, z dziedziny konserwacji, witrażownictwa, rzemiosł artystycznych, numizmatyki, bronioznawstwa, nauk historycznych oraz czasopisma fachowe z zakresu bibliotekoznawstwa.
 
 
Gromadzenie zbiorów odbywa się drogą wymiany międzymuzealnej, darów, zakupów od osób prywatnych, na aukcjach książek rzadkich i poszukiwanych, krajowych i zagranicznych targach książek czy też zakupu od wydawców polskich i zagranicznych.