PLENDE
unesco logo kwidzyn
Muzeum
w Kwidzynie
youtube
„GLINA W OBIEKTACH ZABYTKOWYCH - OCHRONA I KONSERWACJA” 20-22 marca 2018 r.Wystawa "Sztuka jest KUL zbiory Muzeum Katolickiego  Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Malborskim Zamku"Aplikacja mobilnaUNESCO

Bilety / Trasa szkolna

Przejdź szlakiem „Tajemnic Zamku Malbork”, rozwiązuj zagadki i zadania, odkrywaj sekrety krzyżackie. W wędrówce towarzyszyć Ci będzie wykwalifikowany przewodnik, wspólnie z nim wybierzecie skrybę. Będzie on skrupulatnie notował litery hasła, które wspólnie odczytacie w spowitych ciemnością zamkowych piwnicach. Bądź czujny, kiedy pojawi się błazen Slach, jego psikusy i żarty mogą pokrzyżować wykonanie zadania.

Ta propozycja zwiedzania zamku Malbork skierowana jest do dzieci ze szkoły podstawowej i młodszych klas gimnazjum. Zamiast tradycyjnej formuły zwiedzania, opartej w głównej mierze na przekazie werbalnym, proponujemy zabawę historyczną składającą się z dwóch części.

 

 Wersja podstawowa (do 120 min)

Klasa szkolna staje się drużyną rycerską, która otrzymuje zadanie odnalezienia ukrytego hasła. Litery poszukiwanych słów można zdobywać na zamkowej trasie, rozwiązując szereg zagadek i wypełniając zadania stawiane przez mistrza drogi (przewodnik w stroju historycznym). Skompletowane w zamku hasło daje młodym odkrywcom malborskich tajemnic możliwość dotarcia do skarbca zamkowych tajemnic.

Dzieci uczestniczące aktywnie w zamkowej przygodzie, uzyskują wiele informacji o twierdzy nad Nogatem, zakonie krzyżackim, Królestwie Polskim i kulturze wieków średnich.

 

Rezerwację przyjmujemy elektronicznie na adres rezerwacja@zamek.malbork.pl

 

 

OPŁATY

  • bilet dla ucznia 13,00 PLN
  • 1 opiekun na 10 uczniów – wstęp bezpłatny
  • opłata za przewodnika w j. polskim 120,00 PLN dla grupy maksymalnie do 30 uczni/dzieci. Liczniejsze grupy muszą się podzielić na mniejsze oraz wykupić dodatkową usługę przewodnicką.