PLENDE
unesco logo kwidzyn
Zamek
w Kwidzynie
logo sztum
Zamek
w Sztumie
Otwarcie wystawy „ Wizerunki zamku i katedry w Kwidzynie od XVI do pocz. XXI wieku”Ośrodek konferencyjny KARWAN3 zamki 1 biletKup bilet on-line

Edukacja muzealna / Ogólnopolski konkurs literacki i plastyczny Mój Grunwald

 logotyp Rok Grunwaldzki na zamku w Malborku 2010
01 stycznia – 18 kwietnia 2010


W ramach obchodów 600-lecia bitwy grunwaldzkiej ogłosiliśmy konkurs konkurs literacki i plastyczny Mój Grunwald. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o historii bitwy pod Grunwaldem. Dawne dzieje inspirowały uczestników konkursu do indywidualnego przeżycia i artystycznej kreacji.
 
 

 

29 maja 2010 roku w Karwanie Muzeum Zamkowego w Malborku dokonaliśmy uroczystego wręczenia nagród laureatom.


 

Nagrodzeni w konkursie plastycznym:

GRAND PRIX
Grand Prix, Franciszek Pisarek, Łódź
Franciszek Pisarek, Łódź
SP Fundacji Oświatowej Nasza Szkoła

 

KATEGORIA I (przedszkole 5-6 lat)

Kinga Parafiniuk, Malbork
Mateusz Staniec, Malbork Anna Karamon, Malbork

MIEJSCE I
Kinga Parafiniuk
Malbork, Powiatowe Ognisko Plastyczne

MIEJSCE II
Mateusz Staniec
Malbork, Przedszkole nr 10
MIEJSCE III
Anna Karamon
Malbork, Przedszkole nr 8

 

KATEGORIA II (szkoła podstawowa, klasy I-III )

Jerzy Dobruchowski, Łódź
Patryk Gmyrek, Dzietrznik Żaneta Getter, Prudnik

MIEJSCE I
Jerzy Dobruchowski
Łódź, SP Fundacji Oświatowej Nasza Szkoła

MIEJSCE II
Patryk Gmyrek
Dzietrznik, ZSS im. króla Władysława Jagiełły

MIEJSCE III
Żaneta Getter
Prudnik, Prudnicki Ośrodek Kultury

 

WYRÓŻNIENIA:
Jakub Wiatrowski, Sandomierz, SP nr 1; Angelika Okrutna, Miłkowska Karczma, Publiczna Szkoła Podstawowa; Daria Kaczmarczyk, Gniezno, Miejski Ośrodek Kultury; Maksym Sobecki, Gniezno, Miejski Ośrodek Kultury; Dominika Świderska, Ocieka, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II; Julia Jeka, Chłapowo, SP im. kpt. ż. w. G. K. Kańskiego; Dorian Hawryszkiewicz, Malbork, SP nr 8



KATEGORIA III
(szkoła podstawowa, klasy IV-VI)

Hanna Szymkowiak, Malbork
Anna Szymańska, Czatolin

 Paulina Sieklińska, Modlnica

MIEJSCE I
Hanna Szymkowiak
Malbork
SP nr 9

MIEJSCE II
Anna Szymańska
Czatolin, SP im. Józefa Chełmońskiego w Łyszkowicach

MIEJSCE III
Paulina Sieklińska
Modlnica
SP w Modlnicy

 

WYRÓŻNIENIA:
Szymon Krasucki, Jelenia Góra, Młodzieżowy dom Kultury Jelonek; Karolina Chadnicka, Jurkowice Drugie, SP im. Bohaterów Westerplatte; Roksana Fertała, Dzietrzniki, Publiczna Szkoła Podstawowa w ZSS im. króla Władysława Jagiełły; Daria Skrzyniarz, Nowy Staw, SP nr 2; Malwina Gaj, Strzegom, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4; Karolina Konefał, Nowy Staw, SP nr 2; Natalia Dąbrowska, Dąbrowa Moczydły, SP; Hubert Szyk, Golina, SP im. Juliusza Słowackiego
 

KATEGORIA IV (gimnazjum)

Adrian Brodowicz, Katowice


Sylwia Dominiak, Bieniowice

 Jakub Jakubowicz, Bielsk Podlaski

MIEJSCE I
Adrian Brodowicz Katowice, Gimnazjum nr 1 im. Wojciecha Korfantego

MIEJSCE II
Sylwia Dominiak
Bieniowice
Gimnazjum w Spalonej

MIEJSCE III
Jakub Jakubowicz
Bielsk Podlaski, ZS im. Adama Mickiewicza, Gimnazjum nr 2

 

WYRÓŻNIENIA:
Julia Marcisz, Dąbrowa Górnicza, Pałac Kultury Zagłębia; Karolina Nowaczyk, Rzepin, ZSO, Gimnazjum; Patrycja Grabowska, Gajec, ZSO, Gimnazjum w Rzepinie; Julia Popis, Drobin, Publiczne Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego; Michał Piotrowski, Drobin, Publiczne Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego; Paweł Brzózka, Rzepin, ZSO, Gimnazjum; Karolina Rozmiarek, Wałbrzych, ZSI im. Komisji Edukacji Narodowej
 


Nagrodzeni w konkursie literackim:

 

GRAND PRIX
ikona pdf – kliknij by pobrać
Estera Wierzchowska, Stargard Szczeciński
SP nr 1 im. Juliusza Słowackiego  

 

KATEGORIA I (szkoła podstawowa, klasy IV-VI)

ikona pdf – kliknij by pobrać ikona pdf – kliknij by pobrać

MIEJSCE I
Jerzy Basiura
Kraków
SP nr 31 im. H. Jordana

MIEJSCE II
Xymena Gierszewska
Malbork
SP nr 8

MIEJSCE III
Katarzyna Dmowska
Starogard Szczeciński
SP nr 1


WYRÓŻNIENIA:
Paulina Chojnacka, Huta Nowa; Mikołaj Dębicki, Grobelno; Zuzanna Dziedzic, Chęciny, SP im. Jana Kochanowskiego; Mateusz Guziak, Malbork, SP nr 8; Paweł Hrynkiewicz, Warszawa, SP nr 23; Aleksandra Suska, Nowa Sól, SP nr 5; Michał Jakubowicz, Malbork, SP nr 5; Karolina Kuźmińska, Lubsko, SP nr 1; Maja Matyjaszek, Lublin, SP nr 45; Szymon Laskowski, Malbork, SP nr 5; Kalina Ogoszewska, Częstochowa, SP Nr 49; Justyna Okrucińska, Malbork, SP nr 9; Jagoda Przemyślańska, Nowa Sól, PSP nr 5; Kamil Przybysz, Malbork, SP nr 5; Krystian Ruciński, Strzelno, SP im. A. Michelsona; Irmina Salamon, Lubsko, SP nr 1; Julia Skurpel, Śmigiel, ZSz w Czaczu


 

KATEGORIA II (gimnazjum)

ikona pdf – kliknij by pobrać ikona pdf – kliknij by pobrać

MIEJSCE I
Olga Banaszyńska
Wolsztyn, Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki

MIEJSCE II
Jan Prokopczak
Kraków, Gimnazjum nr 18

MIEJSCE III
Mariusz Białasz
Białystok, Publiczne Gimnazjum im. Stefana Batorego

 

WYRÓŻNIENIA:
Wioletta Magierska, Jaśliska, SP i Gimnazjum w Jaśliskach; Tomasz Necio, Górowo Iławieckie, Zespół Szkół w Kandytach; Piotr Niedzielski, Gorzów Wielkopolski, Gimnazjum nr 13; Małgorzata Rakicka, Ośno Lubuskie, ZSP w Ośnie Lubuskim; Justyna Skaskiewicz, Gorzów Wielkopolski, Gimnazjum nr 13

 

KATEGORIA III (szkoły ponadgomnazjalne i dorośli)

ikona pdf – kliknij by pobrać    ikona pdf – kliknij by pobrać

MIEJSCE I
Milena Lewandowska
Warszawa

MIEJSCE II
Mariusz Kaśkosz
Międzyzdroje

MIEJSCE III
Jakub Stępień
Łódź

 

WYRÓŻNIENIA:
Gabriela Anuszewska, Luszowice, ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej; Paulina Goryczka, Nowy Wiśnicz, ZS nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni; Monika Justyna Grom, Mońki, LO im. C. K. Norwida, Natalia Grzebieniowska, Olesno, ZSP nr 1; Maria Kalińska, Łowicz, I LO im. Józefa Chełmońskiego; Kamila Rogowicz, I LO im. Króla Jana III Sobieskiego

 

KLAUZULA INFORMACYJNA


Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1 informujemy, iż:
  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Muzeum Zamkowe w Malborku (ul. Starościńska 1, 82-200 Malbork) reprezentowane przez Dyrektora.
  2. W sprawach z zakresu ochrony danych osobowych mogą Państwo kontaktować się z Muzeum Zamkowym w Malborku pod adresem e-mail: inspektor@zamek.malbork.pl
  3. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy cywilnoprawnej.
  4. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji ww. celu z uwzględnieniem okresów przechowywania określonych w przepisach odrębnych, w tym przepisów archiwalnych.
  5. Podstawą prawną przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. b) ww. rozporządzenia.
  6. Odbiorcami Pani/Pana danych będą podmioty, które na podstawie zawartych umów przetwarzają dane osobowe w imieniu Administratora.
    Osoba, której dane dotyczą ma prawo do:
    - dostępu do treści swoich danych oraz możliwości ich poprawiania, sprostowania, ograniczenia przetwarzania oraz do przenoszenia swoich danych, a także - w przypadkach przewidzianych prawem - prawo do usunięcia danych i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych.
    - wniesienia skargi do organu nadzorczego w przypadku gdy przetwarzanie danych odbywa się z naruszeniem przepisów powyższego rozporządzenia tj. Prezesa Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa
Podanie danych osobowych jest warunkiem zawarcia umowy cywilnoprawnej. Osoba, której dane dotyczą jest zobowiązana do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych jest brak możliwości zawarcia umowy. Ponadto informujemy, iż w związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych nie podlega Pan/Pani decyzjom, które się opierają wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu, o czym stanowi art. 22 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.