PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
60-lecie BiennaleRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Konferencja spotkania malborskieEdukacja muzealna online

Wydarzenia / Akcja 60+ Kultura

Akcja 60+


„Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą"

W dniach 26-27 września 2015 roku Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Koło Przewodników Malborskich serdecznie zapraszają wszystkich seniorów powyżej 60. roku życia, do  odwiedzenia najsłynniejszej twierdzy krzyżackiej.
Podczas tegorocznej akcji 60 + Kultura, zainicjowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Zamkowe przygotowało dla seniorów 60+ wyjątkową propozycję poznania zamku z przewodnikiem za symboliczną opłatą 1,00 PLN.
Na tegoroczny Weekend seniora z kulturą zapraszamy 26 i 27 września 2015r. w godzinach: 10.00-15.00 (ostatnie wejście o godz. 15.00) - wejścia seniorów o pełnych godzinach, tj:

 

Harmonogram zwiedzania:

10:00 -   pierwsze wejście do muzeum
kolejne: 11:00, 12:00, 13:00, 14:00
15:00 -   ostatnie wejście

 

Bilety na "akcję 60+ Kultura" będą do nabycia w Kasie Muzeum od dnia 23-27 września 2015 roku.

Przewodnicy zbierają grupy o pełnych godzinach przy Kasach Muzeum.

Wszystkich seniorów prosimy o zabranie ze sobą dokumentu potwierdzającego przynależność do grupy wiekowej 60 +.

 

W akcji 60+ Kultura uczestniczy również Muzeum Zamkowe w Kwidzynie - oddział Muzeum Zamkowego w Malborku http://zamek.kwidzyn.pl/

 

***

 

Ponad 300 placówek w całej Polsce zaprasza na weekend seniora z kulturą. W tych dniach seniorzy będą mogli bezpłatnie lub za symboliczną opłatą skorzystać z bogatej oferty kin, teatrów, oper, filharmonii, muzeów, galerii i domów kultury. 

Wykaz uczestników tegorocznej edycji akcji (z podziałem na województwa) oraz ich oferty znajdują się na stronie www.mkidn.gov.pl.

Lista KULTURA DOSTĘPNA DLA SENIORA stanowi kolejny element programu KULTURA DOSTĘPNA, realizowanego z inicjatywy Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej. Jego celem jest niwelowanie kompetencyjnych i finansowych barier w dostępie do kultury, szczególnie dla grup z różnych względów (problemy zdrowotne, niskie dochody, wiek, miejsce zamieszkania) narażonych na wykluczenie. Informacje o zniżkach lub bezpłatnych wejściówkach można znaleźć na stronie internetowej www.kulturadostepna.pl

 

 


Patronat akcji:

    

 

 

Organizatorzy:

        

 

 

NS