PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Skarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w MalborkuEdukacja muzealna onlineMuzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022   Konferencja „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”   Organizatorzy: Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet Nowa identyfikacja wizualna Muzeum Zamkowego w Malborku

Wydarzenia / Darmowy listopad w Muzeum Zamkowym w Malborku

Darmowy listopad w Muzeum Zamkowym w Malborku

 

Muzeum Zamkowe w Malborku już po raz drugi bierze udział w projekcie Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich, w ramach którego Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów do zwiedzania rezydencji królewskich w ramach akcji „Darmowy listopad w rezydencjach królewskich”. Rezydencje przygotowały darmowe bilety na wystawy stałe i czasowe oraz specjalne wydarzenia - spotkania, wykłady, konferencje, warsztaty i oprowadzania. Dzieci i młodzież, grupy szkolne zapraszamy do skorzystania z darmowych lekcji muzealnych oraz prezentacji online. W tym roku w akcji „Darmowy listopad w rezydencjach królewskich” po raz pierwszy bierze udział aż osiem rezydencji królewskich:

 

• Zamek w Malborku

• Zamek Królewski w Warszawie

• Zamek Królewski na Wawelu

• Łazienki Królewskie w Warszawie

• Pałac Króla Jana III w Wilanowie
• Zamek Królewski w Sandomierzu

• Zamek Żupny w Wieliczce

• Zamek Królewski w Poznaniu

 

 

W listopadzie Muzeum Zamkowe w Malborku zaprasza na:

 

 

 • Zwiedzanie Muzeum Zamkowego  w Malborku , w tym wystawy czasowej „Regnum defendo ense et alis tego stricto. Malbork w Prusach Królewskich” poświęconej dziejom zamku i Malborka w okresie panowania królów polskich od XV do XVIII w. na podstawie bezpłatnych biletów, które należy pobrać w kasie biletowej lub online , obowiązuje tylko opłata za przewodnika lub audioprzewodnik w wysokości 10 zł. W poniedziałki trasa niedostępna.
 • Zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Malborku  trasą zieloną  na podstawie bezpłatnych biletów , które należy pobrać w kasie biletowej lub online, obowiązuje tylko opłata 10 zł za przewodnika lub audioprzewodnik.
 • Oprowadzania kuratorskie po wystawie czasowej „Regnum defendo ense…” w I, III i IV sobotę listopada o godz. 12 - należy pobrać bezpłatną wejściówkę w kasie biletowej, na każde oprowadzanie dostępnych jest 20 wejściówek.  Punkt zbiórki  przy Bramie Głównej  Muzeum.

- 06.11.2021 r. (sobota) godz. 12:00 - oprowadzanie kuratorskie dotyczące ikonografii i topografii Malborka prowadzone przez Bartłomieja Butryna
- 20.11.2021 r. (sobota) godz. 12:00 - oprowadzanie kuratorskie dotyczące nowożytnego złotnictwa oraz zegarów prowadzone przez Bartłomieja Butryna
- 27.11.2021 r. (sobota) godz. 12:00 - oprowadzanie kuratorskie po wystawie prowadzone przez dr. Rafała Panfila
 

 • Bezpłatne  lekcje muzealne towarzyszące wystawie „Regnum defendo ense et alis tego stricto. Malbork w Prusach Królewskich”.

Tematy lekcji:  „Malbork, jako rezydencja królewska", „Malbork jako twierdza i arsenał królewski”, „Pisma, kroniki, pamiętniki – piśmiennictwo i drukarstwo”,

„Malborskie  mennice w okresie nowożytnym”, „Jezuici w Malborku”. Obowiązuje rezerwacja terminów w Dziale Edukacji MZM tel. 055 647 09 82, 647 09 84, 647 09 83.

 

 • Zajęcia edukacyjne dla rodzin w dniu 20 listopada o godz. 12. Temat zajęć  „Jezuici w Malborku” –prowadzący Tomasz Bogdanowicz- należy pobrać bezpłatną wejściówkę w kasie biletowej. Punkt zbiórki  przy Bramie Głównej  Muzeum.

 

Ponadto na stronie internetowej Muzeum dostępny jest film online „Rozmowy historyczne” dotyczący roli Malborka jako rezydencji królewskiej oraz wojskowości nowożytnej.

 

 

NS