PLENDE
unesco logo kwidzyn
Muzeum
w Kwidzynie
youtube
Promocja książkiKup bilet on-lineNocne ZwiedzanieKrzyżem i mieczem - światło i dźwięk

Wydarzenia / Europejska Noc Muzeów na zamku w Malborku 2018

Europejska Noc Muzeów na zamku w Malborku 2018

UWAGA!!! BRAK JUŻ BILETÓW NA TO WYDARZENIE

 

W sobotę, 19 maja 2018, zapraszamy na Europejską Noc Muzeów na malborskim zamku. Hasło tegorocznej edycji Nocy Muzeów brzmi „100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI"

W tę magiczną noc, otworzymy dla Was bramy jednego z największych zamków w Europie, a może nawet i na świecie! Zobaczycie zamek jakiego dotąd nie widzieliście: kościół Najświętszej Marii Panny, Wielki Refektarz, a także inne zamkowe wnętrza wraz z tajemniczymi krużgankami. W tym roku przygotowaliśmy niewielkę ekspozycję, która znajdzie się na trasie zwiedzania, w Wielkim Refektarzu na Zamku Średnim. Zobaczycie skrzydlatą zbroję polskiego husarza, piękną husarską szablę i niezwykle rzadki w polskich zbiorach koncerz husarski. Ekspozycji będą towarzyszyć dwie plansze z fotografiami współczesnych polskich husarzy.

Nawiązujemy w ten sposób do wydarzenia z września 1635 r., kiedy to na mocy rozejmu ze Szwecją do Malborka i na zamek wrócili Polacy. Hetman Stanisław Koniecpolski wprowadził na zamek polską załogę, a towarzyszyła mu z pewnością husaria – nie mająca sobie równych na polach bitew polska kawaleria pancerna. Podkreślamy również fakt, że dla Malborka polska niepodległość zaczynała się w historii kilka razy.


termin | sobota, 19 maja, początek godz. 19.30, ostatnie wejście godz. 23.00
zbiórka | plac przed recepcją Muzeum Zamkowego w Malborku
wstęp | wejściówka 1 PLN

WAŻNE

Ze względów bezpieczeństwa ilość wejściówek jest ograniczona. Zachęcamy do wcześniejszego nabycia wejściówek za pośrednictwem strony www.bilety.zamek.malbork.pl bądź w kasie Muzeum Zamkowego w Malborku.

Wejściówki mają dokładnie określoną godzinę wejścia na zamek. Prosimy o punktualne przybycie.

 

 NOC MUZEÓW NA ZAMKU W KWIDZYNIE

 

NOC MUZEÓW NA ZAMKU W SZTUMIE