PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
60-lecie BiennaleWystawa Malbork między sacrum a politykąPodcast Posłuchaj MuzeumKonferencja spotkania malborskie

Wydarzenia / Gród Dziecięcy: miejsce uciech i radości dla najmłodszych

Gród Dziecięcy: miejsce uciech i radości dla najmłodszychGród Dziecięcy: miejsce uciech i radości dla najmłodszychGród Dziecięcy: miejsce uciech i radości dla najmłodszychGród Dziecięcy: miejsce uciech i radości dla najmłodszych

Drogi nasz najmłodszy widzu Oblężenia Malborka. Mamy jarmark, turnieje piesze i rycerskie, grajków i białogłowy, mamy w końcu wspaniałą inscenizację oblężenia, ale jest też wyjątkowa atrakcja, która jest wyłącznie dla Ciebie. Zapraszamy z rodzicami lub starszym rodzeństwem do Grodu Dziecięcego, który znajduje się między Fosą Południową a Jarmarkiem Rzemiosł Średniowiecznych.

Tutaj na pewno nie będziesz się nudził. Odłóż więc na chwilę smartfon lub ipod i przenieś się z nami w czasie. Nie zapomnij się też przygotować na dobrą zabawę. Chcesz walczyć? Weź udział w pojedynku na miękko, bo nasze „miecze” są bezpieczne dla każdego dziecka, a i tak dostarczą wiele uciechy. Jest też łowienie rybek, czyli gra zręcznościowa, w której dzieci za pomocą specjalnej wędki, łowią drewniane rybki zaplątane w sieci. To wcale nie jest takie łatwe zadanie, ale każdy połów sprawia satysfakcję.

Dla nieco starszych podopiecznych Grodu Dziecięcego czekają pacynki, które służą do zbicia przeciwnika. Kto zręczniej się nimi posługuje, ten wygrywa. Jest też specjalna machina zwana paginą, na której młodzi adepci sztuki rycerskiej szkolą swoją precyzję i siłę. W jaki sposób? To można sprawdzić wybierając się do grodu. Możecie go łatwo odnaleźć na ulotce, na której jest mapka z programem.

NS