PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Muzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet 60-lecie BiennaleKonferencja spotkania malborskieSkarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w Malborku

Wydarzenia / Koncert Claret Gospel Choir dnia 7 sierpnia, o godz. 18.00

 

gospel

 

Miejsce koncertu: Przyziemie KARWANU
                            Muzeum Zamkowe w Malborku
Data:                   7 sierpnia 2014, czwartek, godz. 18:00
Wstęp:                 bezpłatny

 

 

7 sierpnia, o godz. 18.00 w przyziemiu Karwanu odbędzie się koncert  charyzmatycznej grupy gospelowej Claret Gospel Choir.  Koncert jest koncertem towarzyszącym  XVIII Międzynarodowemu Festiwalowi  Muzyki Gospel Gniew 2014.

Zespół Claret Gospel powstał w 2002 r. Od początku swego istnienia związany jest z Kościołem na Wybrzeżu Kości Słoniowej, gdzie na co dzień stanowi grupę liturgiczną. Jego głównym celem jest prowadzenie modlitwy uwielbienia poprzez muzykę i dzielenie się słowem Bożym podczas koncertów, spotkań modlitewnych, czuwań, nabożeństw. Nazwa zespołu wskazuje na muzyczne fascynacje artystów. Bliska jest im „czarna” muzyka gospel, ale nie jest im obca także muzyka klasyczna. W swoim repertuarze mają między innymi takie utwory jak: Nabucco G. Verdiego czy Alleluja G.F. Haendla. 

 

W repertuarze zespołu dominuje muzyka gospel, którą śpiewają z największą radością i przekonaniem. Jest to pierwsza prawdziwa grupa gospelowska na Wybrzeżu Kości Słoniowej, gdzie raczej dominuje styl reggae. Artyści śpiewają w języku francuskim, angielskim, polskim, łacińskim oraz w językach lokalnych Wybrzeża Kości Słoniowej, Ghany, Mali, Burkina Faso i Liberii. Towarzyszą im afrykańskie instrumenty: kalebasty, grzechotki, tam-tamy, balafony, itp.

 

Ktoś powiedział, że najbardziej oryginalni są wtedy, kiedy tańczą. Trudno jest opisać ich tańczących, po prostu trzeba to zobaczyć. Prezentują tańce z 5 krajów i kilkudziesięciu grup etnicznych. Występują w oryginalnych strojach, makijażach i fryzurach afrykańskich.

 

NS