PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
60-lecie BiennaleStraty wojenneMuzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet Nowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w Malborku

Wydarzenia / Konferencja naukowa: Księgozbiory rozproszone. Losy księgozbiorów historycznych po II wojnie światowej

 

 

Muzeum Zamkowe w Malborku serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej Księgozbiory rozproszone. Losy księgozbiorów historycznych po II wojnie światowej.

 

Celem konferencji jest zaprezentowanie problematyki księgozbiorów rozproszonych (przemieszczonych) oraz związanych z tym różnych aspektów, m. in. prawnych. Zapoznanie z losami zbiorów bibliotek, instytucji, prywatnych księgozbiorów na terenie Polski po II wojnie światowej, których wspólnym wykładnikiem jest rozproszenie, zniszczenie bądź zagrabienie. Te zagadnienia mają również przybliżyć niezwykle newralgiczny temat dotyczący restytucji utraconych/ocalonych dzieł. Mamy nadzieję skupić wokół tego tematu środowisko bibliotekarskie i nie tylko, aby podjąć dyskusję nad problemem, z którym spotykamy się na co dzień w naszej pracy. Niezwykle cenne mogą okazać się doświadczenia kolegów, którzy zetknęli się bezpośrednio z tym zagadnieniem.

 

Konferencja odbędzie się 19 października 2012 roku w Muzeum Zamkowym w Malborku, w Ośrodku Konferencyjnym Karwan przy ul. Starościńskiej 1.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W KONFERENCJI!


Pobierz formularz zgłoszenia (doc)

Program konferencji str. 1 (jpg)

Program konferencji str. 2 (jpg)

 

Wydarzenia towarzyszące konferencji: kiermasz książek o sztuce (pdf)

 

 

PATRONAT HONOROWY
 

 Logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

 

  "STOWARZYSZENIE BIBLIOTEKARZY POLSKICH"

 

 

 

 

 

 

SPONSOR GŁÓWNY

   

 

DIGITAL-CENTER
Profesjonalne Systemy Digitalizacji
 

 

 


Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Organizator nie pokrywa kosztów dojazdów, nie zapewnia zakwaterowania oraz honorariów autorskich.

Pobierz bazę noclegową (doc).

 

 

NS