PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Rusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Konferencja spotkania malborskieStraty wojenneSkarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w Malborku

Wydarzenia / "Magia Przyrody".

"Magia Przyrody"."Magia Przyrody"."Magia Przyrody"."Magia Przyrody"."Magia Przyrody"."Magia Przyrody"."Magia Przyrody"."Magia Przyrody".

Nasz kwidzyński oddział wzbogacił się o nową wystawę fotografii przyrodniczej pt: "Magia Przyrody".
W trakcie wernisażu Adam Juźwiak (Dział Przyrody Muzeum w Kwidzynie) opowiedział o relacjach natury, sztuki i nauki oraz co wspólnego mają morskie promienice ze sztuką początków XX wieku.

Wystawa jest owocem setek godzin podpatrywania natury  przez pasjonatów zrzeszonych  w Związku Polskich Fotografików Przyrody Okręg Warmińsko-Mazurski. Na ekspozycję składają się prace nagrodzone w konkursie „Fotograf Roku” w latach 2014-2017 organizowanym przez ZPFP. 

Autorami zdjęć są: Tomasz Bałdyga, Rafał Chmielewski, Krzysztof Dobek, Henryk Hegier, Maciej Kędzia, Marek Klewiado, Jerzy Łaźniewski, Jan Olchówka, Edyta Portjanko, Maciej Rodziewicz, Zbigniew Salwin, Grzegorz Wajzer.

Zdjęcia będzie można oglądać do końca kwietnia.

 

 

 

NS