PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Wystawa Malbork między sacrum a politykąNowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w MalborkuSkarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w MalborkuStraty wojenne

Wydarzenia / Noc Muzeów w Muzeum Zamkowym w Malborku

Noc Muzeów w Muzeum Zamkowym w Malborku

Muzeum Zamkowe w Malborku z oddziałami w Kwidzynie i Sztumie zaprasza na NOC MUZEÓW, która odbędzie się 14 maja 2022r. Liczymy na to, że wybierzecie się z nami w nocną podróż śladami historii i sztuki – poniżej znajdziecie pełen program wydarzenia i ofertę każdego z naszych oddziałów.

 

UWAGA: Bilety na to wydarzenie są już wyprzedane.

 

PROGRAM

 

Zamek w Malborku oferuje nocne zwiedzanie z przewodnikiem trasą prowadzącą przez wały Plauena, dziedziniec Zamku Średniego, Wielki Refektarz i Pałac Wielkich Mistrzów, dziedziniec Zamku Wysokiego, kościół Najświętszej Marii Panny na Zamku Wysokim, tarasy i ogród wielkich mistrzów, fosy i międzymurze zachodnie.

 

Bilety w cenie 1 zł do nabycia w kasie Muzeum i online. Ilość biletów ograniczona do 3 600 szt.

Zwiedzanie w godzinach 20.00-1.00. Ostatnie wejście o godzinie 23.30.

 

Zamek w Sztumie zaprasza na nocne zwiedzanie wystaw w skrzydle południowym zamku oraz dziedzińca z audioprzewodnikiem.

O godz. 20.00 i 21.30 prelekcja nt. historii zamku – sala wykładowa w skrzydle południowym

Ponadto w programie zwiedzanie siedziby Bractwa Rycerzy Ziemi Sztumskiej

w skrzydle wschodnim.

Na dziedzińcu dostępne będą stanowiska prezentujące dawną muzykę, średniowieczne gry, kaligrafię, ziołolecznictwo i czerpanie papieru.

Bilety w cenie 1 zł dostępne w kasie Muzeum lub online.

Zamek dostępny w godzinach 20.00- 23.00.Ostatnie wejście o godz. 22.30.

 

Zapraszamy na nocne zwiedzanie Zespołu Katedralno-Zamkowego w Kwidzynie w tym prelekcję „Ogrody dawniej i dziś”, wystawę jednej nocy „Kwidzyńska farbiarnia Wagnerów- klocki drukarskie”, prezentacje multimedialne „Kwiaty Maryjne” i „Kwiaty w zdobnictwie wnętrz mieszkalnych” oraz „Lokalne pocztówki z wzorami florystycznymi”, warsztaty z tworzenia kwiatów z papieru i warsztaty z kaligrafii oraz zwiedzanie ekspozycji stałych (piwnice, I piętro, skrzydło północne II piętra)

Bilety w cenie 1 zł dostępne w kasie Muzeum lub online.

 

Noc Muzeów w Katedrze:

- godz. 21.30 - koncert

- zwiedzanie Krypty Wielkich Mistrzów

- zwiedzanie Wieży Dzwonnej

Wejściówki do odbioru. w Tabularium. Wszystkie atrakcje dostępne w godz. 19.00-23.00. Program jest realizowany przy współpracy z Kwidzyńskim Centrum Kultury

NS