PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Edukacja muzealna onlineKonferencja spotkania malborskieWystawa Malbork między sacrum a politykąSkarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w Malborku

Wydarzenia / Noc Muzeów za nami

Noc Muzeów za namiNoc Muzeów za namiNoc Muzeów za namiNoc Muzeów za namiNoc Muzeów za namiNoc Muzeów za nami

Kolejne rekordy odnotowało Muzeum Zamkowe w Malborku. Obiekt w Noc Muzeów odwiedziło ponad 6000 osób, a bilety wyprzedały się już praktycznie na dwa dni przez imprezą.

Oglądanie zamku w nocy z całym jego dostojeństwem i tajemnicami cieszy się ogromnym zainteresowaniem.  W tym roku hasło przewodnie zwiedzania to: ”Szlakiem Kościołów i Kaplic Zamkowych”. W związku z tym zwiedzający zobaczyli m.in. odnowiony Kościół Najświętszej Marii Panny oraz Kaplicę św. Anny .
- Przepiękny jest ten kościół. Wnętrza zamku robią takie wrażenie, że brakuje słów by to opisać – mówi Adam Plutowski z Kościerzyny.
Zwiedzający chwalili sobie także organizację imprezy.
- Sektory wyznaczone, odpowiednie nagłośnienie komunikatów. Wszystko działało jak w zegarku. Jestem pełen podziwu, że tak dobrze to było przygotowane – przyznał Stanisław Pliszka z Gdańska.

Jeżeli komuś nie udało się wejść w tę noc, to zapraszamy do skorzystania z naszej stałej  oferty m.in. „Nocne Zwiedzanie’ lub „Światło i Dźwięk”. Szczegóły na stronie www.zamek.malbork.pl
Bilety można kupić również on-line na www.bilety.zamek.malbork.pl

NS