PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Muzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet Nowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w MalborkuEdukacja muzealna onlineStraty wojenne

Wydarzenia / „O Niepodległą Polskę. Plebiscyt 1920 roku na Powiślu" w zamkach w Sztumie i Kwidzynie

„O Niepodległą Polskę. Plebiscyt 1920 roku na Powiślu" w zamkach w Sztumie i Kwidzynie

Od 5 września dostępna będzie dla Państwa wystawa czasowa „O Niepodległą Polskę. Plebiscyt 1920 roku na Powiślu" w zamkach w Sztumie i Kwidzynie. Na Zamku w Kwidzynie poznają Państwo historię Plebiscytu od strony politycznej, w Sztumie zaś losy ludzi Plebiscytu - osób które zaangażowały się wówczas w polską sprawę, bądź od lat sprawie tej służyli. Ekspozycja będzie dostępna do 29 listopada.

 

Z dumą informujemy, że nasza wystawa „O Niepodległą Polskę.

Plebiscyt 1920 roku na Powiślu" otrzymała Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Objęcie patronatem wystawy odczytujemy jako wyraz szacunku dla wszystkich tych, którzy przed stu laty opowiedzieli się za Polską na terenach ówczesnej Ziemi Malborskiej, narażając się dla Ojczyzny na szykany, prześladowania, a w wielu wypadkach nawet śmierć z ręki dawnego zaborcy, który w 1939 r. stał się okupantem. Przypominamy, że wystawę oglądać będzie można już od 5 września w oddziałach na zamkach w Kwidzynie i w Sztumie.

NS