PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Nowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w MalborkuWystawa Malbork między sacrum a politykąSkarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w MalborkuMuzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet

Wydarzenia / ODKRYWCY NA ZAMKU

ODKRYWCY NA ZAMKUODKRYWCY NA ZAMKUODKRYWCY NA ZAMKUODKRYWCY NA ZAMKUODKRYWCY NA ZAMKU

W dniach 17-19 marca w Ośrodku Konferencyjnym Muzeum Zamkowego spotkali się członkowie Polskiego Oddziału Klubu Odkrywców (THE EXPLORERS CLUB), zrzeszającego kilkudziesięciu najwybitniejszych polskich badaczy i odkrywców – polarników, speleologów, żeglarzy, himalaistów, dziennikarzy i archeologów. Stowarzyszenie to, które zostało założone w 1905 r. w USA i ma siedzibę w Nowym Jorku, nastawione jest na promocję i postęp w badaniach terenowych i eksploracji naukowej. Oddział Polski ma siedzibę w Warszawie, a na jego czele stoi aktualnie archeolog profesor Uniwersytetu Warszawskiego Mariusz Ziółkowski, kierownik Ośrodka Badań Prekolumbijskich i profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Santa María w Arequipie w Peru.
W ramach spotkania malborskiego, które współorganizowało Muzeum Zamkowe, odbył się otwarty dla publiczności wykład nt. odkryć w największej atrakcji turystycznej Ameryki Południowej – peruwiańskim mieście Inków Machu Picchu, wygłoszony przez tamtejszego dyrektora pionu badawczego José Bastante.

NS