PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Konferencja spotkania malborskieNowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w MalborkuWystawa Malbork między sacrum a politykąRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"

Wydarzenia / Otwarcie sezonu letniego w Muzeum Zamkowym!

 

W Niedzielę Palmową, 17 kwietnia 2011, Muzeum Zamkowe w Malborku rozpocznie sezon letni, w tym roku o tyle istotny, że Muzeum obchodzi swoje 50. urodziny.

Z tej okazji zapraszamy turystów na tematyczne oprowadzanie pt. Zwiedzanie z pasją, które rozpocznie się o godz. 13.00. Osoby zainteresowane prosimy o zbiórkę przez bramą główną muzeum do godziny 12.45.

W tym samym dniu na zamku wystąpi japońska pianistka, Masako Tomita. Artystka jest absolwentką m.in. Wyższej Szkoły Muzycznej i Teatralnej w Frankfurcie na Menem. Pracę dyplomową obroniła w roku 2005. Gra utwory z okresu nowożytnego, a specjalizuje się w muzyce kameralnej. Koncert rozpocznie się o godz. 15.00 w Sali Koncertowej Zamku Średniego.

Obejrzyj relację z koncertu Masako Tomita na TV Malbork

Wejściówką na Zwiedzanie z pasją oraz koncert Masako Tomita będzie naklejka MZM dołączona do środowego wydania Gazety Malborskiej.


 

Organizatorzy – Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Malborskie Centrum Kwadrat

Patronat medialny – Gazeta Malborska, Radio Gdańsk i TV Malbork
 

NS