PLENDE
unesco logo kwidzyn
Muzeum
w Kwidzynie
youtube
ZAMKOWE KAMERALIA 2018  Kapela Non Grata200 lat konserwacjiNocne ZwiedzanieWystawa "Sztuka jest KUL zbiory Muzeum Katolickiego  Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Malborskim Zamku"

Wydarzenia / Park machin oblężniczych

Park Machin Oblężniczych

Wystawa średniowiecznych machin oblężniczych powstała we współpracy z Muzeum Zamkowym w Malborku z okazji 50 rocznicy MZM. Ta przygotowana z wielkim rozmachem wystawa jest największą tego typu kolekcją na świecie. Wszystkie machiny zrekonstruowane zostały z najwyższą dbałością o szczegóły i przy zastosowaniu oryginalnych średniowiecznych technik rzemieślniczych. Ogrom eksponatów prezentowanych w naturalnej skali, zachwyci nie tylko pasjonatów, ale także dzieci i osoby ceniące sobie różnego rodzaju osobliwości i ciekawostki.

 

Wszystkie eksponaty dostępne są dla turystów a wszelka interakcja jest jak najbardziej wskazana.

 

W Malborku podziwiać będzie można wieżę oblężniczą, taran, trebusz, perriere, kosz, wineję oraz dwie pluteje. Do końca roku mają się pojawić także onager, jedyny na świecie hak niszczycielski, oraz największa w Europie kusza wałowa. Zapraszamy do naszej galerii w celu bliższego zapoznania się z wymienionymi machinami.

Więcej szczegółow na stronie machin na facebooku