PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Podcast Posłuchaj MuzeumKonferencja spotkania malborskieMuzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet Nowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w Malborku

Wydarzenia / Polska Zobacz Więcej - Weekend za pół ceny

„Polska Zobacz Więcej - Weekend za pół ceny”

 

Największy gotycki zespół zamkowy na świecie zbudowany z 50 milionów cegieł, o powierzchni ok. 21 hektarów i łącznej kubaturze budynków przekraczającej ćwierć miliona metrów sześciennych. Uważany jest za największą budowlę ceglaną wzniesiona rękami człowieka. Wiecie co to jest ? Tak to Muzeum Zamkowe w Malborku. W żadnym innym muzeum nie można zobaczyć figury pokrytej 300 tysiącami elementów mozaiki czy też 10 kilometrów murów obronnych. To jeden z niewielu zamków, który nigdy nie został zdobyty, a dziś odzyskuje dawną świetność.

Zamek budowany był etapami od początku lat 70. XIII wieku. Początkowo pełnił funkcję jednego z zamków komturskich. W roku 1309 został siedzibą wielkich mistrzów Zakonu. Jako stolica państwa Zakonu Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie, zamek stał się głównym ośrodkiem dyplomacji, centrum militarnym, gospodarczym a także religijnym. Aż do pierwszej połowy XV wieku Malbork słynął na całym kontynencie jako jedna z głównych baz wypraw krzyżowych na Litwę i Żmudź oraz miejsce spektakularnych zabaw, uczt i turniejów przyciągających do Prus rycerstwo z wielu krajów Europy.

W tej chwili w Muzeum Zamkowe w Malborku dysponuje 23 kolekcjami z zakresu sztuki, rzemiosła artystycznego, architektury i historii. Do najciekawszych z nich nalezą zbiory wyrobów z bursztynu, militariów, numizmatów, detalu architektonicznego i rzeźby.

Oprócz wystaw zapraszamy również do wejścia na wieżę. Zapewniamy, że widoki jakie ujrzycie z góry zapamiętacie na długo. Panorama miasta na wyciagnięcie ręki. Nie tylko miasto można ujrzeć z góry. Widoki rozciągają się również na część Żuław. Wejście na wieżę jest dodatkowo płatne.

W dniach 23-25 września ceny specjalne za wejście na wieżę. Bilet normalny 4 zł, ulgowy 3 zł.

 

NS