PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Rusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Muzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet Wystawa Malbork między sacrum a politykąEdukacja muzealna online

Wydarzenia / Prezydent ICOMOS z wizytą w Malborku.

Prezydent ICOMOS z wizytą w Malborku.Prezydent ICOMOS z wizytą w Malborku.Prezydent ICOMOS z wizytą w Malborku.Prezydent ICOMOS z wizytą w Malborku.

W środę 5 czerwca malborski zamek odwiedził Toshiyuki Kono - Prezydent Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków i Miejsc Historycznych                 ( International Council on Monuments and Sites ). Podczas wizyty Goście zostali przyjęci przez dyrektora Janusza Trupindę oraz zwiedzili malborską warownię.

ICOMOS to pozarządowa ekspercka organizacja międzynarodowa utworzona w Warszawie w 1965 z siedzibą zarządu w Paryżu. Doradza UNESCO m.in. w sprawie wpisu obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa.

NS