PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Straty wojenneSkarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w Malborku60-lecie BiennaleMuzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet

Wydarzenia / Relacja z otwarcia wystawy "Prusowie" w zamku w Sztumie.

Relacja z otwarcia wystawy "Prusowie" w zamku w Sztumie.Relacja z otwarcia wystawy "Prusowie" w zamku w Sztumie.Relacja z otwarcia wystawy "Prusowie" w zamku w Sztumie.Relacja z otwarcia wystawy "Prusowie" w zamku w Sztumie.Relacja z otwarcia wystawy "Prusowie" w zamku w Sztumie.Relacja z otwarcia wystawy "Prusowie" w zamku w Sztumie.Relacja z otwarcia wystawy "Prusowie" w zamku w Sztumie.Relacja z otwarcia wystawy "Prusowie" w zamku w Sztumie.Relacja z otwarcia wystawy "Prusowie" w zamku w Sztumie.Relacja z otwarcia wystawy "Prusowie" w zamku w Sztumie.Relacja z otwarcia wystawy "Prusowie" w zamku w Sztumie.Relacja z otwarcia wystawy "Prusowie" w zamku w Sztumie.

Od piątku 26 lipca w sztumskim zamku możemy oglądać nową wystawę "Prusowie. Życie i kultura mieszkańców średniowiecznej Pomezanii w XII-XV wieku". Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor Janusz Trupinda w obecności licznie zgromadzonej publiczności. Kurator wystawy  Zbigniew Sawicki z Działu Archeologii Muzeum Zamkowego, wprowadził Gości w tematykę wystawy.

Czytaj więcej nt. wystawy.

Wystawa czynna do końca 2020 roku. Zapraszamy do zamku w Sztumie !

 

 

 

 

NS