PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Podcast Posłuchaj MuzeumRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Straty wojenneMuzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet

Wydarzenia / Tadeusz Włodarczak żegna się z Muzeum Zamkowym w Malborku

Tadeusz Włodarczak żegna się z Muzeum Zamkowym w MalborkuTadeusz Włodarczak żegna się z Muzeum Zamkowym w MalborkuTadeusz Włodarczak żegna się z Muzeum Zamkowym w MalborkuTadeusz Włodarczak żegna się z Muzeum Zamkowym w Malborku

Po 48 latach pracy kolega Tadeusz Włodarczak żegna się z Muzeum Zamkowym w Malborku. Całe swoje zawodowe życie spędził w Pracowni Konserwatorskiej, specjalizując się w konserwacji metalu.Celem jego pracy była konserwacja przedmiotów metalowych i przeciwkorozyjna ochrona z zachowaniem oryginalnego wyglądu przedmiotów, które mają historyczne wartości.

To jemu zawdzięczamy doskonały stan konserwatorski naszych zbiorów broni, monet i wielu innych zabytkowych metalowych przedmiotów. Tadeusz również uczestniczył w organizacji i przygotowaniu licznych wystaw, zarówno ze zbiorów Muzeum Zamkowego w Malborku, jak i wypożyczanych z polskich i zagranicznych muzeów.

Po tak wielu latach pracy miał pozycje eksperta w swojej dziedzinie, a jego praca została doceniona Dyplomem Uznania nadanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Złotym Medalem za długoletnią pracę od Prezydenta RP.

 

NS