PLENDE
unesco logo kwidzyn
Muzeum
w Kwidzynie
youtube
UNESCOAplikacja mobilna200 lat konserwacji„GLINA W OBIEKTACH ZABYTKOWYCH - OCHRONA I KONSERWACJA” 20-22 marca 2018 r.

Wydarzenia / VIII DZIEŃ PATRONA

VIII DZIEŃ PATRONAVIII DZIEŃ PATRONAVIII DZIEŃ PATRONAVIII DZIEŃ PATRONAVIII DZIEŃ PATRONAVIII DZIEŃ PATRONAVIII DZIEŃ PATRONAVIII DZIEŃ PATRONAVIII DZIEŃ PATRONAVIII DZIEŃ PATRONAVIII DZIEŃ PATRONAVIII DZIEŃ PATRONAVIII DZIEŃ PATRONAVIII DZIEŃ PATRONAVIII DZIEŃ PATRONA

 

Już po raz ósmy w murach Ośrodka Konferencyjnego KARWAN odbyła się Gala Filmowa kończąca uroczyste obchody Dnia Patrona obchodzone corocznie przez I LO im. Henryka Sienkiewicza w Malborku. Prezentację tegorocznej twórczości filmowej uczniów klas drugich (realizowanej w przestrzeniach zamkowych pod opiekuńczymi skrzydłami naszych muzealnych pedagogów), inspirowanej słowem patrona szkoły (Sachem, Legenda żeglarska, Janko Muzykant), poprzedziła chwila wspomnień z pięknego wydarzenia wysłania pozdrowienia do wszystkich obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, dokonanego w ramach kończącego się roku jubileuszu 20-lecia wpisania na tę listę Zespołu Zamkowego w Malborku. Łezka wzruszenia i refleksja nad upływem czasu towarzyszyła zgromadzonym w KARWANIE uczestnikom obu tych przedsięwzięć.

Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach:

 

1. Najlepszy film - klasa 2b "Sachem"

2. Reżyseria - Nadia Kołkowska, Jakub Chrzanowski 2b

3. Wyróżnienie za sceny retrospekcji: Adrian Kamiński, Nikola Tutlewska 2e

4. Scenariusz - Katarzyna Kaja, Natalia Machcińska, Przemysław Steiniger 2b

wyróżnienie: Adrian Kamiński, Nikola Tutlewska 2e

6. Zdjęcia - Hubert Philipp 2a

7. Montaż - Oskar Szczepański 2b

wyróżnienie: Filip Markowski 2a

8. Scenografia - Nadia Kołkowska, Agata Rychter, Jakub Chrzanowski 2b

9. Wykorzystanie plenerów i wnętrz zamkowych - klasa 2a

10. Najbardziej imponujący wyczyn kaskaderski - Paulina Ożóg 2e

11. Najlepsza rola męska - Oskar Szczepański 2b

wyróżnienie: Łukasz Żygadło 2a

12. Najlepszy aktor młodego pokolenia - Ignaś Bajkowski 2d

13. Najlepsza rola żeńska - Wiktoria Rączkowska 2e,

wyróżnienie: Paulina Ożóg 2,

epizod: Katarzyna Kaja 2b

14. Nagroda specjalna za znakomitą inscenizację sceny porodu - klasa 2c

15. Plakat- Agata Rychter 2b,

wyróżnienie : Filip Markowski, Mikołaj Gradowski 2a,

wyróżnienie: Michalina Fidali, Julia Uzarek 2e

 

Wyróżnionym i nagrodzonym gratulujemy serdecznie i czekamy z niecierpliwością na przyszłoroczne zamkowe wędrówki edukacyjne szlakami słowa, obrazu i muzyki.