PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Konferencja spotkania malborskieRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Straty wojenneWystawa Malbork między sacrum a polityką

Wydarzenia / Wystawa czasowa: Z Torunia do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku

wystawa- Z Torunia do gwiazd. Część ekspozycji toruńskiej.

Fragment wystawy edycji toruńskiej

 

Wystawa Z Torunia do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku przygotowana została przez zespół pracowników z Muzeum Okręgowego w Toruniu. Jest to wystawa „wędrująca”, o charakterze edukacyjnym, przeznaczona do eksponowania w instytucjach muzealnych i naukowych w całym kraju.


Celem wystawy jest zaprezentowanie i popularyzowanie postaci Mikołaja Kopernika, w nowoczesny i atrakcyjny dla zwiedzających sposób. Ekspozycja ma charakter modułowy, a w poszczególne części wpisana została narracja o życiu i dokonaniach Kopernika, z zaakcentowaniem epokowego odkrycia w dziedzinie astronomii.


W obrębie wystawy pojawią się elementy multimedialne mające za zadanie w interesującej i przystępnej formie wyjaśniać problematykę odkryć astronomicznych Mikołaja Kopernika. Walorem ekspozycji są specjalne punkty aktywizujące, które w interaktywny sposób dadzą odbiorcy możliwość lepszego poznania i zrozumienia wybitnej i wszechstronnej postaci polskiego astronoma.

  

 

Kurator wystawy: Anna Kornelia Jędrzejewska

Kurator edycji malborskiej: Magdalena Dembek

Opiekun wystawy z ramienia MZM: Joanna Czarnowska

Miejsce wystawy: Łaźnia Infirmerii na Zamku Średnim

Wystawa czasowa: 28 czerwca - 31 sierpnia 2012

 

NS