PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
60-lecie BiennaleMuzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet Rusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Wystawa Malbork między sacrum a polityką

Wydarzenia / Zamkowe kameralia

Zamkowe kameralia

Malborskie Stowarzyszenie OŚ oraz Muzeum Zamkowe w Malborku zapraszają miłośników delikatnego jazzu z domieszką folku, Etno i klasyki na klimatyczny i jedyny w swoim rodzaju koncert. W ramach cyklu „Zamkowe Kameralia” wystąpi duet Maciej Pruchniewicz & Szymon Siwierski z projektem MIST.

To pierwszy w tym roku koncert w ramach Zamkowych Kameraliów!

Malborskie Stowarzyszenie OŚ i Muzeum Zamkowe w Malborku już teraz zapraszają na aksamitną kaskadę dźwięków w wykonaniu tych wybitnych artystów.

 

 

Koncert odbędzie się w KARWANIE dnia 21.03.2019 r.  (czwartek) o godz. 19:00.

Bilety na to wydarzenie można nabyć w kasie Muzeum Zamkowego oraz przez Internet  https://bilety.zamek.malbork.pl/ w cenie 25 zł (bilet normalny) i 15 zł (bilet ulgowy).

Dzieci do lat siedmiu mają zapewniony bezpłatny wstęp.
 

O artystach:

MACIEK PRUCHNIEWICZ - gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny, współpracował i koncertował z polskimi i zagranicznymi artystami, m. in. Wojtkiem Waglewskim, Michałem Urbaniakiem, Tadeuszem Nalepą, Małgorzatą Ostrowską.

SZYMON SIWIERSKI - pianista, klawiszowiec, klarnecista oraz kompozytor. Mimo młodego wieku, zebrał już duże doświadczenie współpracując z wieloma świetnymi muzykami. Już w wieku kilkunastu lat zaczął improwizować na fortepianie i tworzyć własne utwory. Obecnie gra w zespole Swiernalis oraz tworzy muzykę do spektakli teatralnych i filmów. Łączy w swojej muzyce brzmienia elektroniczne z instrumentami akustycznymi. Pracuje nad debiutanckim albumem, w którym, jak sam mówi, dominować będzie przestrzeń oraz cisza.

 

Muzyka i obraz:

https://www.youtube.com/watch?v=9yqCCDSQK00

https://www.youtube.com/watch?v=On6zSrIPSvY

https://youtu.be/NAETqmX-KsQ

 

 

 

 

NS