PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Skarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w MalborkuNowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w MalborkuKonferencja spotkania malborskieEdukacja muzealna online

Wydarzenia / ZAMKOWE KAMERALIA

ZAMKOWE KAMERALIA to cykl koncertów powstały z inicjatywy Muzeum Zamkowego w Malborku i Stowarzyszenia Malborskie Centrum Kwadrat. Od marca do grudnia 2012 roku, raz w miesiącu w Sali Siedmiofilarowej lub na Dziedzińcu Zamku Średniego, odbywać się będą spotkania z muzyką klasyczną
i jazzową.

 

 

 


 

29 października 2012, godz. 18:00 - "Chór Kameralny 441 Hz"

Miejsce koncertu: Sala Kapitulna, Zamek Wysoki

 

Chór kameralny 441 Hz

fot. archiwum zespołu


Chór Kameralny 441 Hz narodził się w 2006 roku z inicjatywy studentów, którzy pasjonują się muzyką chóralną. Specjalizując się w repertuarze współczesnym Chór uczestniczył w prawykonaniach utworów studentów Wydziału Teorii i Kompozycji Akademii Muzycznej w Gdańsku, oraz koncertach dyplomowych studentów Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki.
 

 chór kameralny 441 Hz 

fot. archiwum zespołu


Nagranie, które zostało zrealizowane podczas koncertu dyplomowego studenta Kompozycji – Krzysztofa Zimmermanna, zostało wydane na płycie CD z okazji 60 - lecia Akademii Muzycznej w Gdańsku. W maju 2007 roku Chór Kameralny 441 Hz zdobył Złoty Medal i II Nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Mundus Cantat” w Sopocie w kategorii Muzyka sakralna a cappella.

 

chór kameralny 441 Hz

fot. archiwum zespołu

 

W październiku 2009 roku otrzymał I Nagrodę na XXI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumi w kategorii „A” (chóry o wysokim poziomie artystycznym). W styczniu 2010 roku brał udział w II Festiwalu Chórów Akademickich „Akademickie Kolędowanie” w Bydgoszczy.
W listopadzie 2010 roku na zaproszenie władz gminy Cerro Tanaro we Włoszech chór obył tygodniową podróż do Piemontu. Trzy koncerty zoorganizowane podczas pobytu zostały bardzo ciepło przyjęte,a gościnność Włoskich gospodarzy była dla chórzystów miłym zaskoczeniem. W czerwcu 2001 roku dwa koncerty pod wspólną nazwą "Serioso - Giocoso" umożliwiły zaprezentowanie współczesnych kompozycji chóralnych w nietypowej formule.


Serdecznie zapraszamy!

 


Bilety w cenie 10,00 PLN do nabycia od 20 sierpnia 2012 roku w kasie Muzeum Zamkowego w Malborku, Redakcji Gazety Malborskiej oraz w dniu koncertu przed wejściem do zamku.

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich oraz emeryci i renciści powyżej 50. roku życia za okazaniem ważnej legitymacji upoważnieni są do 50% zniżki.
Dzieci do lat 7 mają wstęp bezpłatny.


 Fotorelacje  z koncertów:

 

- Z musicalem przez świat, Hanna Woźniak i Krystian Krewniak obejrzyj fotorelacjęobejrzyj film;

Piotr Skowroński 

- Maciej Fortuna TRIO

- Marta Osowska-Utrysko

- Julia Łopuszyńska, Stanisław Łopuszyński

- Anna Nowicka 

- Paulina Kucharczyk, Magdalena Kupińska, Adam Lemańczyk

 

NS