PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Skarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w MalborkuWystawa Malbork między sacrum a politykąRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Muzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet

Wydarzenia / ZAMKOWE KAMERALIA: Abigail Hayward i Karolina Radomska

 

ZAMKOWE KAMERALIA to nowy cykl koncertów powstały z inicjatywy Muzeum Zamkowego w Malborku i Stowarzyszenia Malborskie Centrum Kwadrat. Od października raz w miesiącu w Sali Siedmiofilarowej na Zamku Średnim odbywać się będą spotkania z muzyką klasyczna i jazzową.

Zapraszamy na pierwszy koncert z cyklu, który odbędzie się 17 października o godz. 18:00.


ABIGAIL HAYWARD i KAROLINA RADOMSKA
Wiolonczela i fortepian
W programie Sonata wiolonczelowa e-moll Johannesa Brahmsa oraz miniatury. 


Bilety w cenie 10 PLN do nabycia w kasie MZM
Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej upoważnieni są do 50% zniżki
Dzieci do lat 7 maja wstęp bezpłatny

 Abigail Hayward, wiolonczela

 Abigail Hayward

Urodziła się 3 lutego 1986 roku na Szetlandach. W 2009 roku ukończyła z wyróżnieniem Royal Scottish Academy w Szkocji, a rok później ukończyła studia podyplomowe. Podczas studiów w klasie profesora Robert Irvine, była nagradzana wielu prestiżowych konkursach zarówno krajowych jak i zagranicznych w kategorii smyczków oraz jako członek czołowych orkiestr. W swojej karierze miała okazję grać jako solistka z większością szkockich orkiestr, a w roku 2009 wyjechała w trasę koncertowa ze Szkocką grupą kameralną występując miedzy innymi w londyńskim Wigmore Hall. W tym roku, dzięki wsparciu fundacji Contess of Munster, Musicians Benevolent i Leverhulme Trust kontynuuje swoja naukę na studiach podyplomowych w londyńskiej Akademii Muzycznej Guildhall School of Music and Drama w klasie prof. Pierre’a Doumenge. W tym roku reprezentowała Guildhall School wystepując w Barbican, Wigmore oraz Queen Elizabeth Halls. Brała udział w kursach mistrzowskich z Albanem Gerhardtem oraz Susan Tomes z Florestan Trio.
 

 

Karolina Radomska, fortepian

Karolina Radomska

Urodziła się 4 lutego 1986 roku w Wejherowie. W wieku 5 lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie w klasie prof. Joanny Ustarbowskiej. W roku 1993 rozpoczęła naukę w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. F. Chopina w Wejherowie, gdzie kształciła się pod kierunkiem mgr Beaty Felczykowskiej. W tym czasie brała udział w licznych konkursach muzyki zarówno solowej jak i kameralnej, między innymi w Konkursie Muzyki Słowiańskiej w Tczewie oraz Dialogach Fortepianowych w Gdyni, gdzie zdobyła II nagrodę i wyróżnienie. W latach 1999-2005 uczyła się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie prof. Joanny Ustarbowskiej. Doświadczenie zdobywała biorąc udział w różnego rodzaju koncertach, m.in. w ramach Festiwalu Bachowskiego oraz kursach muzycznych Międzynarodowych Warsztatach Muzyki Kameralnej w Puławach (lata 2003-2004). W Puławach miała okazję uczyć się u boku wybitnych muzyków z kraju i zagranicy, m.in. prof. Caroline Palmer, w klasie której Karolina od 2005 roku studiuje jako stypendystka w Guildhall School of Music and Drama w Londynie. Podczas studiów wzięła udział w letnich warsztatach fortepianowych w zamku Castelfranc (Francja), jej solowy recital z tych warsztatów został przedstawiony w brytyjskiej stacji telewizyjnej BBC One w 2007 roku. W tym samym czasie została laureatką konkursów solowych na terenie Wielkiej Brytanii, głównej nagrody na Craxton Memorial Fund Competition i wyróżnienia na Marlow Concerto Competition. Po zakończeniu studiów w londyńskiej Guildhall School of Music and Drama w czerwcu 2009, swoją edukację muzyczną kontynuuje na kursie podyplomowym Masters na tej samej uczelni, specjalizując się w muzyce kameralnej. Występuje na terenie Polski i zagranicą, wykonując repertuar solowy oraz muzykę kameralną w różnych składach.
 

Obecnie Abigail i Karolina występują razem – koncertują w Wielkiej Brytanii oraz za granicą biorąc udział w licznych koncertach muzyki kameralnej oraz w kursach mistrzowskich.

NS