PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
60-lecie BiennaleEdukacja muzealna onlineStraty wojennePodcast Posłuchaj Muzeum

Wydarzenia / Zamkowe Kameralia - Fortepian na cztery ręce - 20 listopada

 Fortepian na cztery ręce - Zamkowe Kameralia

 

Data koncertu:      20 listopada, godz. 18:00
Miejsce koncertu:  Sala Narożna na Zamku Średnim
Bilety:                   12,00 PLN (normalny), 7,00 PLN (ulgowy)
                             do nabycia w Kasie Muzeum Zamkowego w Malborku,
                             od poniedziałku - 17 listopada 2014

 

Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Stowarzyszenie Miłośników Muzyki w Malborku ma zaszczyt zaprosić wszystkich pasjonatów muzyki klasycznej i jazzowej na koncert pt.  ,, Fortepian na cztery ręce’’.

20 listopada (czwartek) w Sali Narożnej na Zamku Średnim swój kunszt fortepianowy zaprezentują Daniela Angelova i Arkadiusz Farkowski (na zdjęciu).

 


Program koncertu przedstawia się następująco:

J. S. Bach - Toccata d-moll BWV 913
wyk. Daniela Angelova

W. A. Mozart – Sonata na 4 ręce D -dur KV 381
cz. I Allegro
cz. II Andante
cz. III Allegro molto
wyk. Daniela Angelova i Arkadiusz Farkowski


R. Schumann - „Bilder aus Osten” op. 66
nr 4. Intermezzo
nr 5. Intermezzo
nr 6. Intermezzo
wyk. Daniela Angelova i Arkadiusz Farkowski


J. Brahms – „Tańce węgierskie”
nr 1 g – moll Allegro molto
nr 4 f – moll Poco sostenuto
nr 5 fis – moll Allegro
wyk. Daniela Angelova i Arkadiusz Farkowski


F. Poulenc -Sonata na fortepian na 4 ręce
wyk. Daniela Angelova i Arkadiusz Farkowski


S. Rachmaninow – Wariacje na temat Corellego d-moll op. 42
wyk. Arkadiusz Farkowski


J. Brahms - Klavierstücke op. 118
nr 5 Romans F – dur
wyk. Arkadiusz Farkowski

 

Pobierz program koncertu "Fortepian na cztery ręce" doc (kliknij tutaj)

* * *

Daniela Angelova - ŻYCIORYS

Daniela Angelova urodziła się 12.10.1987 roku w Shumen /Bułgaria/. Dyplom ukończenia szkoły średniej uzyskała w roku 2006., z wynikiem celującym. W tym też roku podjęła studia ( na dwóch kierunkach - pedagogicznym i instrumentalnym - fortepian) w Akademii Muzyki, Tańca i Sztuk Pięknych w Plovdiv /Bułgaria/.
W roku 2009, w ramach programu Erasmus, rozpoczęła naukę na studiach pianistycznych w Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie Prof. Andrzeja Artykiewicza. Po zaliczeniu wszystkich egzaminów - tak w Gdańsku jak i w Plovdiv, kontynuowała studia w Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Studiowała jednocześnie na dwóch wydziałach: na Wydziale Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki oraz na Wydziale Instrumentalnym - (oba te kierunki na studiach stacjonarnych).
W roku 2011 uzyskała dyplom licencjacki na Wydziale Instrumentalnym, w klasie fortepianu Prof. Andrzeja Artykiewicza z wynikiem bardzo dobrym.
W roku 2013 ukończyła studia magisterskie w klasie fortepianu tego samego pedagoga, także z oceną bardzo dobrą.
W roku 2012 uzyskała też dyplom magisterski na Wydziale Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki - studia te także ukończyła z wynikiem bardzo dobrym.

W czasie nauki, tak w Bułgarii jak i w Polsce, Daniela Angelova uczestniczyła w wielu kursach pianistycznych i pedagogicznych, pracując pod kierunkiem takich Profesorów jak: Erick Heidsieck, Sneżana Barova, Tamara Poddubnaja, Branca Ziravac-Jeremic, Romeo Smilkov, Mariusz Tytman, Czesław Stańczyk, Andrzej Artykiewicz, Dora i Anastas Sławczewowie, Therese Fahy, Alexander Peskanov, Bronisława Kawalla, Aleksiej Orłowiecki, Waldemar Wojtal i Paul Badura-Skoda.

Uczestniczyła także w konkursach pianistycznych: na Ogólnonarodowym Konkursie Sztuki Wykonawczej we Vracy /Bułgaria/ w roku 2006 uzyskała I Nagrodę. Była także uczestniczką drugiego etapu Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Schuberta w Ruse /Bułgaria/ w roku 2003.

Obecnie jest studentką pierwszego roku studiów doktoranckich na Wydziale Instrumentalnym w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz studentką pierwszego roku studiów filologii angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Jest też nauczycielką gry na fortepianie w PSM im. Ignacego Jana Paderewskiego w Malborku.
 

  Daniela Angelova

 (na zdj. Daniela Angelova)

 

Arkadiusz Farkowski - Urodzony w 1992 roku, pianista, kameralista. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie w klasie mgr Iwony Kołodzińskiej. Aktualnie na 1. roku studiów magisterskich Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Andrzeja Artykiewicza. Jest uczestnikiem i laureatem konkursów solowych oraz kameralnych, przesłuchań na szczeblu Ogólnopolskim i Międzynarodowym m. in. w Szczecinie, Gdańsku, Toruniu, Koninie, Krakowie, Paryżu i Berlinie. Jego ostatnie osiągnięcia to wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Szczecinie oraz Międzynarodowym Bałtyckim Konkursie Pianistycznym w Gdańsku – półfinalista oraz nagroda specjalna.

Dwukrotny stypendysta Prezydenta Miasta Szczecina oraz Stypendium przyznawanego w dziedziny kultury przez Prezydenta Miasta Gdańska – „Młody Gdańszczanin”. Prowadzi ożywioną działalność koncertową , występuje tak solo jak i z orkiestrami, wielokrotnie koncertował w takich miejscach jak Filharmonia Szczecińska, Filharmonia Bałtycka, Zamek Książąt Pomorskich, Polskie Radio Szczecin, Ratusz Staromiejski w Gdańsku, Dworek Sierakowskich w Sopocie, Centrum Świętego Jana w Gdańsku, Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach, Akademia Muzyczna w Łodzi i innych. Aktywnie zajmuje się również kameralistyką, studiując w klasie prof. Anny Prabuckiej - Firlej oraz dr Roberta Kwiatkowskiego. Uczestniczył w kursach i lekcjach otwartych prowadzonych przez takich profesorów jak: Dina Yoffe, Kevin Kenner, Kazimierz Gierżod, Katarzyna Popowa - Zydroń, Alberto Nose, Bernd Goetzke, Lee Kum Sing, Grzegorz Kurzyński, Szabolc Esztynyi, Elżbieta Stefańska, Aleksiej Orłowiecki czy Andrzej Jasiński, Alexander Peskanov.

 

Arkadiusz Farkowski

(na zdj. Arkadiusz Farkowski)
  

***

BILETY

 

Bilety w cenie 12,00 PLN (normalny), 7,00 PLN (ulgowy) - do nabycia w Kasie Muzeum Zamkowego w Malborku, od poniedziałku 17 listopada 2014.

 

Współorganizatorem koncertu "Fortepian na cztery ręce" jest BANK PKO BP Oddział w Malborku

 


 

Organizatorzy:

 

                         

Muzeum Zamkowe w Malborku          Stowarzyszenie Miłośników Muzyki


Projekt "Zamkowe Kameralia" współfinansowany przez:

                 

 

Partnerzy:


 
Patroni medialni:

 

     

          


 

 

 


 

NS