PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Edukacja muzealna onlineRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Nowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w MalborkuPodcast Posłuchaj Muzeum

Wydarzenia / ZAMKOWE KAMERALIA GRUDZIEŃ 2016


Grudniowy koncert w świątecznej oprawie


15 grudnia (czwartek) o godz. 18 w zamkowym Karwanie odbędzie się ostatni już w tym roku koncert w ramach cyklu Zamkowe Kameralia. Tym razem przed malborską publicznością wystąpią tenor liryczny Remigiusz Kuźmiński, któremu towarzyszyć będzie znakomita pianistka Adriana Wdziękońska.

„Kraina muzyki z klasą w przedświątecznym klimacie...” to motto grudniowego koncertu, które zapowiada, że słuchacze odbędą muzyczną podróż do krainy muzyki z dobrym przesłaniem. W wykonaniu bydgoskich artystów usłyszymy zróżnicowany stylistycznie program, począwszy od utworów autorstwa Agnieszki Osieckiej, Czesława Niemena, Jacka Cygana, Andrzeja Zauchy, musicalu „Metro”, aż po najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, które wprowadzą w klimat zbliżającego się Bożego Narodzenia.
Koncert w Malborku odbędzie się 15 grudnia (czwartek) o godz. 18 w sali Ośrodka Konferencyjnego Karwan, ul. Starościńska 1. Dla malborskiej publiczności wystąpią uznany wokalista, tenor liryczny Remigiusz Kuźmiński i akompaniująca na fortepianie znakomita pianistka Adriana Wdziękońska.
Bilety w cenie 12 zł i ulgowe 7 zł (dla uczniów, emerytów i rencistów) można kupić w kasach Muzeum Zamkowego. Dzieci do lat 7 wchodzą za darmo.


O artystach
Remigiusz Kuźmiński jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na kierunku wokalistyka i dyrygentura oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Inowrocławiu na kierunku wokalistyka. Obronił pracę magisterską i recitale dyplomowe uzyskując wyższe wykształcenie muzyczne z tytułem magistra sztuki, dyplomowanego wokalisty i dyrygenta oraz pełne kwalifikacje pedagogiczne. W czasie studiów kształcił technikę wokalną i dyrygencką w zakresie jazzu, muzyki estradowej i muzyki klasycznej, natomiast w średniej szkole muzycznej doskonalił wokal tylko w zakresie klasyki. Studiował i uczył się w klasie śpiewu dr Joanny Żółkoś-Zagdańskiej, prof. Krzysztofa Szydzisza, prof. Janusza Ratajczaka i prof. Małgorzaty Ratajczak, natomiast dyrygowanie studiował w klasie prof. Moniki Wilkiewicz, prof. Radosława Wilkiewicza i prof. Andrzeja Zubka.
Artysta urodził się 1 maja 1981 r. w Szubinie na Pałukach, a wychowywał w Zalesiu Barcińskim. Pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Jego pradziadek był dyrygentem oraz założycielem orkiestry dętej, siostra i wielu innych krewnych śpiewało w chórach, natomiast ojciec jest doświadczonym instrumentalistą. Remigiusz Kuźmiński zadebiutował na scenie w wieku sześciu lat i od tamtej pory muzyka stała się jego pasją, powołaniem oraz sposobem na życie. Jako nastolatek bardzo dużo występował i osiągał sukcesy na festiwalach. Od momentu rozpoczęcia edukacji muzycznej jego praca estradowa przybrała zawodowy format. Muzyk koncertuje zarówno na scenach krajowych, jak i zagranicznych. Współpracuje również z wieloma uznanymi osobistościami. Wykonuje muzykę niszową, prezentując wysokiej klasy kompozycje z elementami popu, jazzu, swingu, funky, soulu i r&b. Można go również usłyszeć w partiach musicalowych, gospelowych, popoperowych i liryczno - poetyckich.

Adriana Wdziękońska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w której ukończyła z wyróżnieniem dwa kierunki, uzyskując wyższe wykształcenie muzyczne z tytułem magistra sztuki, dyplomowanej pianistki i dyrygenta oraz nauczyciela muzyki. Jest także absolwentką bydgoskiego Liceum Muzycznego w klasie fortepianu. Trzykrotna stypendystka Ministra Kultury i Sztuki za wybitne osiągnięcia w nauce i sukcesy artystyczne. Ukończyła wiele kursów i seminariów związanych ze znanymi na świecie metodykami nauczania muzyki, kursy pedagogiki zabawy oraz teorii uczenia się. Interesuje się psychologią muzyki oraz psychologią rozwojową. Prowadzi cieszące się dużym zainteresowaniem audycje muzyczne dla dzieci. Poprowadziła także dwadzieścia pierwszych „Poranków Muzycznych" realizowanych przez macierzystą uczelnię - Akademię Muzyczną w Bydgoszczy. Ponadto w latach 1992-2010 współpracowała z Filharmonią Pomorską i Filharmonią Olsztyńską. Jest autorem wielu scenariuszy i programów zajęć muzycznych dla dzieci powstałych na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego . Poza czynną działalnością estradową, pracuje jako nauczyciel w szkolnictwie muzycznym.

O projekcie
Zamkowe Kameralia to cykl koncertów, które odbywają się w salach malborskiej warowni. Projekt jest realizowany od 2011 r. Jego pomysłodawcą jest stowarzyszenie Malborskie Centrum Kwadrat. Od początku partnerem jest Muzeum Zamkowe.
W 2016 r. Zamkowe Kameralia są przedsięwzięciem przygotowywanym wspólnie przez Malborskie Stowarzyszenie OŚ, Muzeum Zamkowe oraz Stowarzyszenie Miłośników Muzyki w Malborku.
Projekt jest dofinansowany przez Miasto Malbork i Starostwo Powiatowe w Malborku.

 


 

NS