PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Podcast Posłuchaj MuzeumNowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w MalborkuRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Konferencja spotkania malborskie

Wydarzenia / Zaproszamy na oficjalne otwarcie Oblężenia Malborka.

Zaproszamy na oficjalne otwarcie Oblężenia Malborka.Zaproszamy na oficjalne otwarcie Oblężenia Malborka.Zaproszamy na oficjalne otwarcie Oblężenia Malborka.Zaproszamy na oficjalne otwarcie Oblężenia Malborka.Zaproszamy na oficjalne otwarcie Oblężenia Malborka.Zaproszamy na oficjalne otwarcie Oblężenia Malborka.Zaproszamy na oficjalne otwarcie Oblężenia Malborka.Zaproszamy na oficjalne otwarcie Oblężenia Malborka.

Zapraszamy do uczestnictwa w  uroczystym korowodzie.

 

Uroczystym korowodem, w sobotę 20 lipca, rozpoczniemy oficjalnie jubileuszowe XX Oblężenie Malborka. W barwnym przemarszu wezmą udział rekonstruktorzy, rzemieślnicy i artyści. Ulice Malborka zapełnią się wyjątkową atmosferą średniowiecznego święta. Korowód wyruszy o godz. 11.30 spod pomnika króla Kazimierza Jagiellończyka i uda się w kierunku sceny głównej pod murami Pałacu Wielkich Mistrzów.

 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Malborka i okolic oraz przybyłych Gości do przyłączenia się do przemarszu. Przygotujmy kolorowe stroje, zabierzmy ze sobą bębny i piszczałki. Wspólnie stwórzmy najlepszą historyczną imprezę plenerową w Polsce.

Sobota, 20 lipca, godz. 11.30, nie może Was zabraknąć. Zapraszamy do zabawy!

 

Szczegółowe informacje nt. wydarzenia TUTAJ

NS