PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Skarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w MalborkuEdukacja muzealna onlinePodcast Posłuchaj MuzeumWystawa Malbork między sacrum a polityką

Bilety / Audiowycieczka dla rodzin z dziećmi

Audiowycieczka dla rodzin z dziećmiAudiowycieczka dla rodzin z dziećmi

Przenieśmy się całą rodziną do czasów, gdy na zamek dociera zatrważająca wieść o klęsce Krzyżaków pod Grunwaldem. Dla Malborka oznacza to jedno – nadchodzące oblężenie twierdzy!

 

W tych okolicznościach rozgrywa się akcja najnowszej propozycji dla rodzin – specjalnej trasy zwiedzania z audioprzewodnikiem. Dzięki niej dowiemy się, jak wyglądało życie w malborskim zamku podczas pamiętnego oblężenia w roku 1410. Po najważniejszych pomieszczeniach twierdzy oprowadzą nas jej mieszkańcy, w głowach których kołacze jedna myśl: „Co będzie dalej?”. Bohaterowie znajdą jednak czas, by podzielić się z nami wspomnieniami, legendami i tajemnicami.

 

Audiowycieczka stworzona została z myślą o całych rodzinach, dlatego nadano jej fabularną konwencję, a scenariusz urozmaicono wieloma głosami i dialogami. Dynamikę akcji budują dźwięki i muzyka stanowiące tło dla całej opowieści. Oprócz warstwy merytorycznej i artystycznejaudiowycieczka zawiera wskazówki, jak poruszać się po zamku, dzięki czemu zwiedzający nie będą mieć problemu z odnalezieniem się w nowej przestrzeni.

 

Czas zwiedzania: ok. 2 godz.

 

Koszt: audioprzewodnik wypożyczany jest w cenie biletu wstępu

Dostępność: z audiowycieczki można skorzystać od wtorku do niedzieli (przy odbiorze audio poproś o wersje dla rodzin z dziećmi)

NS