PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Skarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w MalborkuWystawa Malbork między sacrum a politykąWernisaż wystawy "Bohaterowie plebiscytu" na zamku w Sztumie60-lecie Biennale

Edukacja muzealna / Ferie zimowe 2013 na Zamku w Malborku

W dniach 13 i 21 lutego w trakcie ferii zimowych dla województwa pomorskiego odbyły się wyjątkowe zajęcia dla dzieci z Miejskiego Centrum Kultury i Edukacji z Malborka.

Na pierwszych zajęciach jedna grupa mogła się przekonać jak ciężka jest zbroja rycerza i z jak wielu elementów się składa. Uczniowie drugiej grupy dowiedzieli się kim jest zdun i jak trudną pracę wykonuje. Dzięki wspaniałym projektom kafli dziecięcych efektem końcowym było powstanie modelu pieca. Podczas drugiego spotkania dzieci wcieliły się w rolę detektywów, którzy poszukiwali liter ukrytych w różnych miejscach na Zamku oraz poznały jeden z rodzai tzw. atramentów sympatycznych, które wykorzystały do napisania tajnego listu. Uśmiechnięte twarze świadczyły, spotkanie w zimowej aurze było udane.

 

 

22 lutego odbyła się specjalnie przygotowana wyprawa rycerska, która umożliwiła indywidualne odkrycie historii i piękna malborskiego Zamku wychowankom placówek opiekuńczo – wychowawczych z Ryjewa i Kwidzyna. Wszyscy uczestnicy dotarli na miejsce zbiórki z nowo zdobytą wiedzą i doświadczeniami.

Łącznie w trakcie trwania ferii zimowych na Zamku w Malborku wzięło 100 osób.

 

NS