PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Wernisaż wystawy "Bohaterowie plebiscytu" na zamku w SztumieWystawa Malbork między sacrum a politykąStraty wojenne60-lecie Biennale

Edukacja muzealna / Internetowy konkurs historyczny SAMOCHODZIK I TEMPLARIUSZE


Chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę w zamku?

 

Weź udział w Nocnej Wyprawie
organizowanej specjalnie dla laureatów trzeciej edycji
Internetowego Konkursu Historycznego
organizowanego przez Muzeum Zamkowe w Malborku
z okazji 40 rocznicy
premiery polskiego serialu przygodowego
„Samochodzik i templariusze”
 

  

Zamek w Malborku ze względu na wyjątkowe walory historyczne i architektoniczne przyciąga coraz więcej filmowców z całego świata.
Na jego terenie realizowano wiele produkcji filmowych, z których ostatnia miała miejsce w listopadzie 2011 roku. Każda z nich zapisała się w szczególny sposób w historii tego obiektu i w naszej pamięci. Dzisiaj sięgamy do jednej z nich. Wybór nie był trudny. Pan Samochodzik jako muzealnik pokazuje młodemu pokoleniu, że wizyta w muzeum i spotkanie z historią może być wielką przygodą, a losy zabytkowych przedmiotów są nieraz bardziej pasjonujące niż najlepsze opowieści sensacyjne.
Wyjątkową wartość serialu podkreśla również fakt, że łączy on pokolenia. Od jego produkcji minęło już 40 lat, a przed ekranami nadal gromadzi dzieci, młodzież, ich rodziców i dziadków.
 

W tym roku Muzeum Zamkowe w Malborku
przygotowało wyjątkowo atrakcyjne nagrody

Główną nagrodę otrzyma trzech laureatów konkursu. Każdy z nich wraz ze swoją drużyną (max.6 osób) powędruje samodzielnie nocą przez mroczne zamkowe zakamarki poszukując śladów pozostawionych po dawnych mieszkańcach i gościach średniowiecznej twierdzy. W Nocnej Wyprawie będzie można wziąć udział w terminach: od 01 - 14 kwietnia oraz od 01 - 16 września 2012 roku. Alternatywnie laureaci mogą wybrać inną formę nagrody, którą będą vouchery (jeden imienny dla 5 osób), uprawniające do zwiedzenia Zamku w sezonie letnim 2012 roku (sezon letni rozpoczyna się 15 kwietnia i kończy 15 września).
Laureaci oraz pięć dodatkowo wylosowanych osób otrzymają także, autograf Stanisława Mikulskiego uzyskany specjalnie na okoliczność konkursu, DVD Samochodzik i templariusze oraz bogato ilustrowany katalog Pocztówki w zbiorach Muzeum Zamkowego w Malborku autorstwa Artura Dobrego, stanowiący cenny nabytek dla badaczy, kolekcjonerów i wszystkich zainteresowanych historią dawnych Prus Wschodnich i Zachodnich.


Tutaj pobierz regulamin konkursu Regulamin konkursu pdf. 

 

 

ROZWIĄZANIE KONKURSU

W dniu 29 marca 2012 roku o godzinie 12.00 Dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku -  Mariusz Mierzwiński w asyście pracowników Działu Edukacji wyłonił w drodze losowania ośmiu laureatów konkursu.
 
Wśród nagrodzonych znalazły się następujące osoby:

 

Magdalena Kruk – Nowy Staw (Nagroda Główna)
Andrzej Tomalik – Krążkowy (Nagroda Główna)
Jerzy Kolbusz – Gdynia (Nagroda Główna)

Jarosław Trojanowski – Malbork
Lucjan Wieczorek – Chorzów
Łukasz Kowalewski – Gdańsk
Tomasz Spich – Malbork
Krzysztof Sowiński – Poznań

 

Laureatom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie!

 

losowanie laureatów konkursu

 

 fot. B.L. Okońscy

 

 

NS