PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Nowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w MalborkuEdukacja muzealna onlineRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Podcast Posłuchaj Muzeum

Edukacja muzealna / Konkurs internetowy Przygoda z Madonną

 

 


zdjecie

 

WYNIKI KONKURSU INTERNETOWEGO
PRZYGODA Z MADONNĄ


W dniu 16 lutego o godz. 12.00 wicedyrektor ds.marketingu i administracji p. Rafał Mańkus w asyście kuratora ds. konserwacji architektury p. Mirosława Jonakowskiego oraz pracowników Działu Konserwacji, Edukacji i Kancelarii Muzeum Zamkowego w Malborku wyłonił w drodze losowania laureatów konkursu internetowego Przygoda z Madonną.

Zwycięzcą konkursu został p. Andrzej Graś z Malborka. Laureat pod bacznym okiem konserwatora będzie miał możliwość ułożyć tesserę na legendarnej figurze Madonny. Otrzyma także zestaw publikacji pokonferencyjnych oraz gadżety promujące projekt.

Zestawy publikacji pokonferencyjnych oraz gadżety zostaną przekazane paniom z Malborka: Aleksandrze Krupie oraz Agnieszce Świercz – Hyskiej.

Gadżety promujące projekt (pendrive 15 GB, torba, długopis, smycz) trafią do państwa:
Leszka Marcinkowskiego z Gronowa Elbląskiego,
Marii Klein z Tczewa,
Grzegorza Esz z Malborka,
Joanny Schneider z Tczewa,

Wojciecha Szyputy z Sulechowa,
Ewy Martyniak z Malborka oraz Adrianny Rachwał – Ostrowskiej z Nicponii.

Nagroda specjalna w postaci zwornika przedstawiającego Madonnę tronującą zostanie przekazana p. Markowi Dziedzic z Malborka.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie promującym historyczne wydarzenie, a nagrodzonym gratulujemy!

 

zdjecie

zdjecie

zdjecie

zdjecie

zdjecie

 


 

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy do rozlosowania jeszcze jedną, wyjątkową nagrodę!


Jest to kopia średniowiecznego zwornika przedstawiającego Matkę Boską tronującą z Dzieciątkiem, autorstwa p. Aliny Sawickiej - specjalizującej się w konserwacji ceramiki w naszym muzeum.

zdjecie

Oryginalny zwornik jest unikatem: wykonany z wapienia, waży ok. 600 kg
i spina 16 żeber sklepiennych w Kościele zamkowym.

Nagrodę podarowaną przez p. Alinę Sawicką rozlosujemy wśród wszystkich internautów, którzy dzielnie walczyli do końca o główną wygraną.
Życzymy powodzenia!


 

KONKURS INTERNETOWY DLA ODWAŻNYCH

Chcesz dotknąć zamkowej Madonny?
Pozostawić na niej swój trwały ślad?

Weź udział w konkursie internetowym
PRZYGODA Z MADONNĄ
organizowanym z okazji
realizacji  projektu konserwatorsko-budowlanego
Zespołu  Kościoła NMP wpisującego się w 55 - lecie
działalności Muzeum Zamkowego w Malborku.

 


Zostań na chwilę jednym z zamkowych konserwatorów.
Będziesz miał możliwość wspiąć się na rusztowania i  ułożyć tesserę mozaiki na ośmiometrowej figurze Madonny stojącej w niszy okiennej kościoła zamkowego. Staniesz się bezpośrednim świadkiem niezwykłego wydarzenia.

Po 71 latach nieobecności wraca na swoje miejsce owiana legendami, monumentalna rzeźba Madonny. Była ona szczególnym wyrazem średniowiecznego kultu maryjnego i wysokiej klasy dziełem artystycznym dominującym nad malborskim grodem – zamkiem i miastem.
Dzisiaj, ten spektakularny akcent projektu konserwatorskiego powstaje dzięki środkom pozyskanym z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, fundacji Mater Dei oraz wielkiemu zaangażowaniu i finansowemu wsparciu wielu ludzi z kraju i zagranicy.
Weź udział w tym wydarzeniu i zapisz się w annałach zamkowej historii! 


Ze względu na szczególne warunki realizacji nagrody organizator informuje, że konkurs skierowany jest do osób pełnoletnich. Zwycięzca będzie wspinać się i chodzić po rusztowaniu na znacznych wysokościach.

Zdobywca pierwszego miejsca, jak i  dwie kolejne wylosowane osoby otrzymają unikatowe zestawy publikacji towarzyszących projektowi oraz atrakcyjne gadżety. Siedem dodatkowo wylosowanych osób odbierze pendrive o pojemności 15 GB.
REGULAMIN
KONKURSU INTERNETOWEGO
PRZYGODA Z MADONNĄ
ORGANIZOWANEGO  Z OKAZJI 55 – LECIA DZIAŁALNOŚCI MUZEUM ZAMKOWEGO W MALBORKU
TEMAT: Prace konserwatorskie i roboty budowlane w zespole kościoła NMP w Muzeum Zamkowym w Malborku

Organizator: Dział Edukacji Muzeum Zamkowego w Malborku

Patronat: Dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku

Celem konkursu jest podkreślenie 55 rocznicy działalności Muzeum Zamkowego w Malborku oraz upowszechnienie wiedzy o instytucji w ramach realizowanego projektu  Prace konserwatorskie i roboty budowlane w zespole kościoła NMP w Muzeum Zamkowym w Malborku. 

1. W konkursie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie.

2. Konkurs  rozpocznie  się  8 lutego,  a  zakończy  13 lutego  2016  roku,  o godz. 12.00.

3. Zadaniem uczestników konkursu będzie udzielenie prawidłowej odpowiedzi na 5 pytań. 

4. Codziennie o godz. 12.00, na stronie Muzeum  Zamkowego  w  Malborku  (www.zamek.malbork.pl)  pojawi  się jedno pytanie dotyczące wyżej wymienionego tematu.

5. Uczestnicy będą mieli 24 godziny na udzielenie właściwej odpowiedzi. Nadesłanie jej w późniejszym terminie, czyli po godz. 12.00 następnego dnia,  nie będzie brane pod uwagę.

6. Każdą z odpowiedzi należy kierować na adres  e–mail: konkurs@zamek.malbork.pl

7. Tytuł e-maila powinien być skonstruowany według zasady: KONKURS[spacja]numer odpowiedzi, np. KONKURS 1

8. Gwarancją  identyfikacji  poszczególnych  uczestników  konkursu będzie: adres e-mail, imię i nazwisko oraz miejscowość (bez pełnego adresu), które należy umieścić pod każdą odpowiedzią.

9. Informację o ewentualnych błędach uczestnik otrzyma dopiero po sprawdzeniu wszystkich odpowiedzi w dniu 15 lutego 2016 roku.

10. Osoby, które prawidłowo odpowiedzą na wszystkie pytania, wezmą udział  w losowaniu nagród, przyznanych przez Dyrektora Muzeum Zamkowego w Malborku. Zwycięzca konkursu będzie miał okazję stanąć obok zamkowego konserwatora i zgodnie z jego wskazówkami ułożyć tesserę (kostkę mozaiki) na ośmiometrowej figurze Madonny.  Zadanie to wymaga odwagi i pewnej sprawności fizycznej, gdyż trzeba będzie wspinać się i chodzić po rusztowaniu na znacznej wysokości. Z uwagi na brak przygotowanie zawodowego w zakresie badań wysokościowych oraz szkoleń BHP, zdobywca nagrody, przemieszcza się po rusztowaniu na własne ryzyko w obecności osoby wyznaczonej przez kierownika budowy. Zdobywca pierwszego miejsca i dwie kolejne wylosowane osoby otrzymają unikatowe zestawy publikacji towarzyszących projektowi oraz atrakcyjne gadżety. Siedem dodatkowo wylosowanych osób odbierze pendrive o pojemności 15 GB.

11. Osoby nagrodzone zostaną poinformowane o wygranej na swój adres e-mail w dniu 16 lutego 2016 roku. Ich dane (imię, nazwisko, miejsce zamieszkania) zostaną  zamieszczone na oficjalnej stronie Muzeum.

12. Ze względu na tempo prac konserwatorskich prowadzonych przy Madonnie organizator ustala optymalny termin realizacji nagrody: od 18 do 27 lutego 2016 roku.

13. Wizyta na rusztowaniach może odbyć się tylko wciągu dnia, gdy jest dobra widoczność. Organizator wymaga, aby przed wejściem na teren budowy  zwycięzca konkursu przedłożył oświadczenie, w którym informuje, że zapoznał się z warunkami udziału  w konkursie.

14. W sytuacji, gdy zasady określone w Regulaminie konkursu okażą się niezrozumiałe należy kierować pytania do pracownika Działu Edukacji:           
Ewy Kasprzyk, adres e-mail: e.kasprzyk@zamek.malbork.pl, tel. 55 647 09 84

Odpowiedzi na pytania konkursowe należy szukać na oficjalnej stronie Muzeum Zamkowego w Malborku www.zamek.malbork.pl  (Prace konserwatorskie i roboty budowlane w zespole kościoła NMP w Muzeum Zamkowym w Malborku)


Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do własnej interpretacji regulaminu.
 

NS