PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
60-lecie BiennalePodcast Posłuchaj MuzeumSkarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w MalborkuNowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w Malborku

Edukacja muzealna / Moja Przygoda w Muzeum

 

Dział Edukacji Muzeum Zamkowego w Malborku uprzejmie informuje, że w wyniku XXXIV konkursu plastycznego pod nazwą „Moja Przygoda w Muzeum” organizowanego przez Muzeum Okręgowe w Toruniu pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

praca Kacpra Gęsiarza - kabinet  S.A. Poniatowskiego   

 

Wśród laureatów jest Kacper Gęsiarz, uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Malborku. Młody artysta uczestniczył w projekcie historyczno-artystycznym Muzeum Dziecięce organizowanym przez Dział Edukacji. Jego praca plastyczna przedstawia kabinet wykonany z bursztynu należący niegdyś do Stanisława Augusta Poniatowskiego. Obecnie zabytek znajduje się w zbiorach Muzeum Zamkowego w Malborku i wyeksponowany jest na wystawie Bursztynowe Konteksty. Kabinet autorstwa Kacpra Gęsiarza jest eksponowany wśród 2100 prac plastycznych na wystawie pokonkursowej „Moja Przygoda w Muzeum” w salach Muzeum Okręgowego w Toruniu. Oto fotoreportaż z wydarzenia.
 

fot. Dział Edukacji, Muzeum Zamkowe w Malborku

NS