PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Wernisaż wystawy "Bohaterowie plebiscytu" na zamku w SztumieEdukacja muzealna onlineSkarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w MalborkuRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"

Edukacja muzealna / Z architekturą w tle

z architekturą w tle

 

 

 

Z architekturą

     w tle

 

 

 

 W wyniku umowy podpisanej między Muzeum Zamkowym w Malborku a Zespołem Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie, Dział Edukacji rozpoczął realizację projektu „Z architekturą w tle”.
Młodzież ucząca się w klasach specjalistycznych poznaje w Muzeum Zamkowym w Malborku dziedzictwo średniowiecznej kultury, analizując sposoby i techniki dawnego budownictwa. Zdobywa wiedzę o stylu gotyckim w architekturze poprzez analizę konstrukcji budowli, sklepienia krzyżowo-żebrowego oraz detalu architektonicznego.

 

z architekturą w tle

z architekturą w tle

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Warsztaty pozwalają zbadać działanie średniowiecznego mostu zwodzonego, ciężar i wielkość cegły oraz zaprojektować przestrzeń dawnej budowli. Ważnym aspektem opisywanych działań jest również konserwacja zabytków.
Zajęcia edukacyjne mają również walor integracyjny, bowiem młodzież szkolna uczy się współpracy w grupie.

 

z architekturą w tle

fot. Dział Edukacji, MZM

NS