PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Edukacja muzealna online60-lecie BiennaleNowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w MalborkuSkarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w Malborku
16-04-2018

Informacje / Bogumiła Omieczyńska kierownikiem zamku w Sztumie

Bogumiła Omieczyńska kierownikiem zamku w Sztumie

Bogumiła Omieczyńska została kierownikiem zamku w Sztumie, oddziału Muzeum Zamkowego w Malborku. Jest mieszkanką Sztumu. Praca w zamku nie jest jej obca, bowiem od wielu lat jest kustoszem w Muzeum Zamkowym w Malborku. Opiekun kolekcji  ekslibrisów, kurator malborskiego Biennale, komisarz wystaw towarzyszących Biennale, inicjator i organizator międzynarodowego zjazdu artystów i kolekcjonerów ekslibrisów, redaktor katalogów wystaw Biennale i katalogów wystaw towarzyszących, współorganizator wystaw organizowanych przez  pracowników Muzeum na miejscu, wystaw wyjazdowych ekslibrisu w kraju, a także Danii oraz Austrii, udział w konkursach ekslibrisu jako członek jury (również jako przewodnicząca) konkursów organizowanych przez inne instytucje kultury w Polsce. W latach 1977-1982 studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i zdobyła dyplom w Instytucie Konserwatorstwa i Muzealnictwa

W 2009 r.  otrzymała  odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w 2011 r.  „Medal Srebrny za Długoletnią Służbę” nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

W latach 1998-2002 członek Komisji ds. Oświaty, Kultury i Sportu, jako organu doradczego przy Radzie Miasta i Gminy Sztum. Dzięki pracy komisji władze miasta podjęły decyzję o odbudowie południowego skrzydła zamku z przeznaczeniem na działalność Sztumskiego Centrum Kultury. Po odbudowie odbywały się tu w latach 2002-2012 liczne wystawy, koncerty, konferencje oraz plenery malarskie i rzeźbiarskie, w których także uczestniczyła.

 

Nowa pani kierownik interesuje się podróżami krajoznawczymi i należy do Klubu Plastyków „Paleta” przy Sztumskim Centrum Kultury.

← Powrót
NS