PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
60-lecie BiennaleWystawa Malbork między sacrum a politykąWernisaż wystawy "Bohaterowie plebiscytu" na zamku w SztumieSkarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w Malborku
10-07-2019

Informacje / Nowości wydawnicze.

Nowości wydawnicze.Nowości wydawnicze.Nowości wydawnicze.

NOWOŚCI WYDAWNICZE.

Już dostępne w sprzedaży dwa wyjątkowe wydawnictwa. Można je nabyć w sklepach zamkowych oraz e-sklepie.

 

ORGANIZACJA ŻYCIA NA ZAMKU KRZYŻACKIM W MALBORKU W CZASACH WIELKICH MISTRZÓW 1309-1457

Prezentowana praca jest trzecim, poprawionym i uzupełnionym wydaniem podjętej przez Sławomira Jóźwiaka i Janusza Trupindę w 2007 roku próby całościowego przedstawienia problematyki topografii, układu przestrzennego i funkcjonowania zamku malborskiego w średniowieczu z wykorzystaniem możliwie pełnej bazy źródłowej. Powodem jej wznowienia jest zainteresowanie nią ze strony czytelników oraz obiecujące rezultaty badań z ostatnich lat, które pozwoliły odkryć nowe źródła i zweryfikować niektóre przyjmowane dotąd ustalenia w tym zakresie.

Książka ta wyznacza nowy etap w studiach nad historią zamku i konwentu malborskiego i otwiera nowe perspektywy badawcze. Mamy nadzieję, że spotka się z wielkim zainteresowaniem wszystkich miłośników malborskiego zamku.

 

KATALOG RYSUNKÓW ARCHITEKTONICZNYCH DAWNEGO ZARZĄDU ODBUDOWY ZAMKU W MALBORKU (1817-1945)

Niniejsze opracowanie, autorstwa Mariusza Mierzwińskiego, jest zbiorem rysunków architektonicznych, szkiców i pomiarów powstałych w trakcie prowadzenia prac restauratorskich w Malborku od początku XIX w. do zakończenia działalności ówczesnego Zarządu Odbudowy Zamku, tj.w latach 1817-1945.

← Powrót
NS