PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Rusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"60-lecie BiennaleNowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w MalborkuDarmowy listopad2022
01-04-2016

Informacje / Rodzinna przygoda na Zamku Malbork Tajemnice Zamku Malbork

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do odbycia wyprawy po średniowiecznym Zamku Malbork, szlakiem tajemnic sprzed sześciu wieków. Po zamku, w którym mieszkali krzyżaccy rycerze i którym rządził wielki mistrz.

Grube, zamkowe mury nadal kryją wiele sekretów. Przejdź szlakiem „Tajemnic Zamku Malbork”, rozwiązuj zagadki i zadania, odkrywaj sekrety krzyżackie. W wędrówce towarzyszyć Ci będzie wykwalifikowany przewodnik, wspólnie z nim wybierzecie skrybę. Będzie on skrupulatnie notował litery hasła, które wspólnie odczytacie w spowitych ciemnością zamkowych piwnicach. Bądź czujny, kiedy pojawi się błazen Slach, jego psikusy i żarty mogą pokrzyżować wykonanie zadania.

Podczas pełnej niespodzianek wędrówki spotkasz damę z lutnią, która potrzebuje Twojej pomocy, mincerza bijącego krzyżackie monety oraz bursztynnika, który ożywi dla Ciebie magiczny, bursztynowy kamień.

Przeżyjesz fascynującą przygodę i być może będzie dane Ci zdobyć hasło - klucz do krzyżackiego skarbca, skarbca pełnego niespodzianek. Odziany w kaptur staniesz wtedy naprzeciw wielkiego mistrza i w towarzystwie jego rycerzy zostaniesz pasowany na Odkrywcę Tajemnic Zamkowych.

Nie zwlekaj – przybywaj! Z rycerską drużyną, której przyświeca myśl „jeden za wszystkich - wszyscy za jednego” przeżyj niesamowitą przygodę w murach malborskiej twierdzy.

 

Zapraszamy od 1 maja do 30 września:
maj, czerwiec,wrzesień: Sobota, Niedziela
lipiec, sierpień - od Wtorku do Niedzieli
Początek zwiedzania godzina 10.30 i 12.00. Punkt zbiórki znajduje się w poczekalni budynku kasy biletowej
Ilość miejsc ograniczona – kup bilet on-line
UWAGA | Podczas zwiedzania dziecko musi znajdować się pod opieką osoby dorosłej

← Powrót
NS