PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Edukacja muzealna onlinePodcast Posłuchaj MuzeumNowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w MalborkuSkarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w Malborku
01-01-1970

Informacje / "Trasa zielona" otwarta dla zwiedzających

"Trasa zielona" otwarta dla zwiedzających

Szanowni Państwo,

w związku z czasowym zamknięciem instytucji kultury w dniach 7 listopada-29 listopada br. nie możemy udostępniać Państwu do zwiedzania zabytkowych wnętrz i sal wystawowych w Muzeum Zamkowym w Malborku wraz z oddziałami Zamek w Kwidzynie i Zamek w Sztumie.

 

Cieszymy się jednak, że opublikowane 6 listopada Rozporządzenie Rady Ministrów i wytyczne Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu dostępne pod adresem: https://www.gov.pl/web/kultura/od-7-listopada-wchodza-w-zycie-ograniczenia-dzialalnosci-instytucji-kultury dają nam możliwość umożliwienia Wam odwiedzenia terenów zielonych w Malborku i Sztumie. Z radością informujemy więc, że od niedzieli – 8 listopada br. – możliwe będzie zwiedzanie „Trasy zielonej” na zamku w Malborku oraz skorzystanie z uroków spaceru po dziedzińcu zamku w Sztumie oraz terenach okalających nasz Oddział.

 

Zwiedzanie „Trasy zielonej” w Malborku odbywać się będzie z audioprzewodnikiem. Bilety kosztować będą wyjątkowo 1 zł , a dodatkowo obowiązuje opłata za audioprzewodnik (10 zł), który przeprowadzi Was bezpiecznie i kompetentnie przez tereny zamkowe. Trasa zielona to wyjątkowa możliwość spaceru i relaksu, kontaktu z naturą, fauną i florą malborskiego zamku oraz poznania jego historii. Znajdziecie tam możliwość wytchnienia od codziennych stresów i samotności, przestrzeń do odpoczynku, a my zapewniamy całkowite bezpieczeństwo. Służymy Wam w jedynej, aktualnie dostępnej formie, a szczególnie pomóc chcemy tym, którzy w tej chwili heroicznie walczą o nasze zdrowie w placówkach służby zdrowia.  Was drogie lekarki i  lekarze, pielęgniarki i pielęgniarze, opiekunki i opiekunowie medyczni oraz ratownicy medyczni zapraszamy bezpłatnie. Wiemy, że możecie tego bardzo potrzebować, a my chcemy pomóc tak, jak możemy.

 

Pamiętajmy jednak, że w aktualnej sytuacji epidemiologicznej powinniśmy unikać gromadzenia się i masowego przemieszczania, dlatego naszą ofertę kierujemy do osób indywidualnych oraz rodzin i bardzo dbać będziemy, aby na trasie był zachowany bezpieczny dystans, a grupy turystyczne nie będą obsługiwane. Jednocześnie zapraszamy Was wszystkich do poznawania zabytkowych wnętrz i kolekcji muzealnych poprzez udział w organizowanych wydarzeniach on-line w ramach akcji „Darmowy listopad online w pięciu Rezydencjach Królewskich”. O wszystkich wydarzeniach informujemy na bieżąco na stronie: https://www.gov.pl/web/kultura/od-7-listopada-wchodza-w-zycie-ograniczenia-dzialalnosci-instytucji-kultury.

Bądźmy w kontakcie!

 

← Powrót
NS