PLENDE
unesco logo kwidzyn
Zamek
w Kwidzynie
logo sztum
Zamek
w Sztumie
Kup bilet on-lineZapraszamy na wystawę " W przededniu wielkiej odbudowy" -Krzyżem i mieczem - światło i dźwiękStraty wojenne

Kto jest kim / Działy, pracownie, gabinety

Kancelaria

Biblioteka
Dział Edukacji
Dział Konserwacji Zamku
Dział Historii

Dział Archeologii
Dział Sztuki i Rzemiosła Artystycznego
Pracownie Konserwatorskie
Dział organizacji wystaw
Dział Głównego Inwentaryzatora

Dział dokumentacji naukowej
Dział promocji i rozwoju

Stanowisko ds. wydawnictw
Stanowisko ds. współpracy z zagranicą i UNESCO
Dział Finansowo-Księgowy

Stanowisko ds. pracowniczych

Stanowisko ds. BHP
Stanowisko ds. Zamówień Publicznych

Dział administracyjno - gospodarczy

Dział informatyczny

Dział obsługi zwiedzających
Ośrodek Konferencyjny KARWAN

Wewnętrzna Służba Ochrony
 


KANCELARIA

tel.: +48 55 647 08 00, +48 55 647 08 02

email: sekretariat@zamek.malbork.pl

 

kierownik kancelarii

Dorota Głażewska

 

specjalista ds. obsługi sekretariatu

Angelika Grędzicka

 

specjalista ds. obsługi sekretariatu

Barbara Ługowska

 


BIBLIOTEKA NAUKOWA

 

tel.: +48 55 647 08 99
email: biblioteka@zamek.malbork.pl
 
kierownik
Aleksandra Siuciak
tel.: +48 55 647 08 97
 
bibliotekarz
Joanna Niewiadomska
 
pomocnik biblioteczny
Emilia Muła
 

DZIAŁ EDUKACJI

email: edukacja@zamek.malbork.pl

 

kierownik
Tomasz Bogdanowicz
tel.: + 48 55 647 09 82
email: t.bogdanowicz@zamek.malbork.pl
 
Jolanta Justa
tel.: + 48 55 647 09 83
email: j.justa@zamek.malbork.pl
 
Ewa Kasprzyk
tel.: + 48 55 647 09 84
email: e.kasprzyk@zamek.malbork.pl

Magdalena Olbryś
tel. +48 55 647 09 74
email: m.olbrys@zamek.malbork.pl
 
Arkadiusz Dzikowski
tel. +48 55 647 09 74
email: a.dzikowski@zamek.malbork.pl
 

DZIAŁ KONSERWACJI ZAMKU 
 
kurator ds. konserwacji architektury
Agnieszka Kowalska
tel. + 48 55 647 09 27
tel. +48 725 622 640
email: a.kowalska@zamek.malbork.pl
  
starszy kustosz
Bernard Jesionowski
tel.: +48 55 647 09 90
email: b.jesionowski@zamek.malbork.pl
 

asystent muzealny

dr Bogusz Wasik

tel.: +48 55 647 09 87

email: b.wasik@zamek.malbork.pl

 


DZIAŁ HISTORII

 

kurator ds. badań i zbiorów historycznych
Artur Dobry
tel.: + 48 55 647 09 07
email: a.dobry@zamek.malbork.pl
 
Ryszard Rząd
tel.: +48 55 647 09 46
 
Rafał Panfil
tel.: + 48 55 647 09 46

 


DZIAŁ ARCHEOLOGII
 
Ewa Fudzińska
tel.: +48 55 647 09 40
email: e.fudzinska@zamek.malbork.pl
 
Zbigniew Sawicki
tel.: +48 55 647 09 22
email: z.sawicki@zamek.malbork.pl
 
Waldemar Jaszczyński
tel.: +48 55 647 09 22
email: w.jaszczynski@zamek.malbork.pl
  

DZIAŁ SZTUKI I RZEMIOSŁA ARTYSTYCZNEGO
 

kurator ds. badań i zbiorów artystycznych

opiekun kolekcji medale, monety, kopie, banknoty i inne
Joanna Czarnowska

tel.: +48 55 647 09 33

email: j.czarnowska@zamek.malbork.pl
 

opiekun kolekcji ceramiki
opiekun kolekcji szkła artystycznego
opiekun kolekcji kafli piecowych
kustosz dyplomowany, rzeczoznawca MKiDN
dr Barbara Pospieszna
kom. 692 374 531
tel.: +48 55 647 09 06
email: b.pospieszna@zamek.malbork.pl
 

opiekun kolekcji detalu architektonicznego

opiekun warsztatu budowlanego

Wiesława Połom-Jakubowicz
tel.: +48 55 647 09 47

email: w.polom@zamek.malbork.pl 

 
opiekun kolekcji rzeźby
Monika Czapska
tel.: +48 55 647 08 13
email: m.czapska@zamek.malbork.pl
 
opiekun kolekcji mebli
opiekun kolekcji metali zabytkowych
Bartłomiej Butryn
tel.: +48 55 647 08 50
 
opiekun kolekcji rycin
Justyna Lijka
tel.: +48 55 647 09 48
email: j.lijka@zamek.malbork.pl
 
opiekun kolekcji ekslibrisu
opiekun kolekcji grafiki, albumy i teki
Bogumiła Omieczyńska
tel.: +48 55 647 09 49
email: b.omieczynska@zamek.malbork.pl
 
opiekun kolekcji malarstwa
opiekun kolekcji tkanin
opiekun kolekcji witraży
Ewa Witkowicz-Pałka
tel.: +48 55 647 09 28

 

opiekun kolekcji bursztynu

Robert Bartkowski

e-mail: r.bartkowski@zamek.malbork.pl

tel. (+48) 55 647 09 29


asystent muzealny - opiekun kolekcji militariów

dr Daniel Gosk

e-mail: d.gosk@zamek.malbork.pl

tel. (+48) 55 647 09 29

 

Antoni Chodyński
email: a.chodynski@zamek.malbork.pl
tel.: + 48 55 647 09 31
 

PRACOWNIA KONSERWATORSKA


kierownik
konserwacja rzeźby kamiennej i detalu architektonicznego
Jolanta Ratuszna
tel.: +48 55 647 09 71
email: j.ratuszna@zamek.malbork.pl

konserwacja malarstwa i rzeźby polichromowanej
Agnieszka Ruszkowska
tel.: +48 55 647 09 71
email: a.ruszkowska@zamek.malbork.pl

konserwacja metalu
Tadeusz Włodarczak
tel.: +48 55 647 09 66

 


DZIAŁ ORGANIZACJI WYSTAW
 
kierownik działu organizacji wystaw
Karolina Fandrejewska
tel.: +48 55 647 09 69
email: k.fandrejewska@zamek.malbork.pl
 
SEKCJA PLASTYCZNA
 
Jolanta Kacperska
tel.+48 55 647 09 70
email: pr.plastyczna@zamek.malbork.pl
 
Maciej Bychowski

tel.+48 55 647 09 70

email: pr.plastyczna@zamek.malbork.pl

 
SEKCJA TECHNICZNA
 
Mariusz Winnicki
tel. 782-223-233
email: m.winnicki@zamek.malbork.pl
 
Janusz Orłowski
tel. +48 55 647 09 26
email: j.orlowski@zamek.malbork.pl
 
Andrzej Głażewski
Kazimierz Lewandowski
Paweł Omański
Sławomir Kitowski
 
SEKCJA TRANSPORTU
 
koordynator sekcji transportu
Tomasz Wasilewicz
tel. +48 55 647 09 53
email: t.wasilewicz@zamek.malbork.pl
 
Łukasz Równicki
Mirosław Czapski
Marian Borowski
 
SEKCJA DOZORU WYSTAW
 
Krzywonos Renata
Noworacki Witold
Sakwińska Barbara
 

DZIAŁ GŁÓWNEGO INWENTARYZATORA    
 
główny inwentaryzator
Monika Zawrot-Donda
tel. +48 55 647 09 35
email: m.zawrot-donda@zamek.malbork.pl
 
Joanna Nikolaus
tel. +48 55 647 09 35
email: j.nikolaus@zamek.malbork.pl
 

DZIAŁ DOKUMENTACJI NAUKOWEJ

 
Barbara Dąbrowska-Sikora
tel.: +48 55 647 09 50
 

DZIAŁ PROMOCJI I ROZWOJU
 
Iwona Orszulak
tel.: +48 55 647 09 96
email: promocja@zamek.malbork.pl
 
Mariusz Stankiewicz
tel.: +48 55 647 09 96
email: m.stankiewicz@zamek.malbork.pl
 

STANOWISKO DS. WYDAWNICTW
 
Aleksandra Sobczak
tel.: +48 55 647 09 34
email: a.sobczak@zamek.malbork.pl
 
STANOWISKO DS. WSPÓŁPRACY Z ZAGRANICĄ I UNESCO
 
Marek Stokowski
tel.: +48 55 647 09 75
email: m.stokowski@zamek.malbork.pl
 

STANOWISKO DS. KONSERWACJI

 

spec. ds. konserwacji

Mariusz Mierzwiński

m.mierzwinski@zamek.malbork.pl

tel.: + 48 55 647 09 30

 

DZIAŁ FINANSOWO-KSIĘGOWY  

 
główny księgowy
Wiesława Lauryn
tel.: +48 55 647 09 95
email: w.lauryn@zamek.malbork.pl
 
kierownik działu finansowo-księgowego
Irena Machalska
tel.: +48 55 647 09 95
email: i.machalska@zamek.malbork.pl
 
Danuta Bielińska
tel.: +48 55 647 09 91
email: d.bielińska@zamek.malbork.pl
 
Iwona Turzyńska
tel.: +48 55 647 09 92
email: i.turzynska@zamek.malbork.pl
 
Barbara Woźniak
tel.: +48 55 647 09 93
email: b.wozniak@zamek.malbork.pl
 
kasa MZM
Aleksandra Machalska
tel.: +48 55 647 09 86
email: a.machalska@zamek.malbork.pl
 

STANOWISKO DS. ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH  

 

Barbara Mizgała
tel.: +48 55 647 09 89
email: przetargi@zamek.malbork.pl

 


STANOWISKO DS. PRACOWNICZYCH

 

spec. ds. pracowniczych

Krystyna Stankiewicz

k.stankiewicz@zamek.malbork.pl

tel.: +48 55 647 09 12

 


STANOWISKO DS. BHP

spec. ds. BHP

Marek Bieliński

 


DZIAŁ ADMINISTRACYJNO-GOSPODARCZY

 

SEKCJA ADMINISTRACJI

 

kierownik działu administracyjno - gospodarczego

Beata Groth

tel. +48 55 647 09 04

b.groth@zamek.malbork.pl

 

Izabela Paszkowska

tel. +48 55 647 09 61

email: i.paszkowska@zamek.malbork.pl

 

MAGAZYN GOSPODARCZY

 

starszy magazynier

Elżbieta Garczewska

tel. +48 55 647 09 53

 

SKLEPY MUZEALNE

 

Grażyna Hoderny

koordynator sklepów

tel. +48 55 647 08 05

email: sklep@zamek.malbork.pl

 

Marzena Drzymalska

Justyna Gralewska

Agnieszka Grenzler

Anna Pawęska

Michalina Szczepanik

Barbara Woźniak

 

SEKCJA GOSPODARCZA

tel. +48 55 647 09 51

 

Ciołek Hanna

Dąbal Halina

Hoffman Jadwiga

Pietruczuk Anna

Mariola Dymytryszyn

Flisik Andrzej

 


DZIAŁ INFORMATYCZNY

 

Janusz Mikolajewski

tel. +48 55 647 08 88

email: techline[at]zamek.malbork.pl

 

Kamil Wilczynski

tel. +48 647 08 88

 


DZIAŁ OBSŁUGI ZWIEDZAJĄCYCH

 

SEKCJA OBSŁUGI RUCHU TURYSTYCZNEGO

 

kierownik

Lidia Rogaczewska

tel. +48 55 647 08 77

l.rogaczewska@zamek.malbork.pl

 

SEKCJA REZERWACJI

 

Angelika Salamon

+48 55 647 09 02

rezerwacja@zamek.malbork.pl

 

Dagmara Nowaczek

+ 48 55 647 09 78

rezerwacja@zamek.malbork.pl

 


OŚRODEK KONFERENCYJNY KARWAN  

tel.: +48 55 647 08 57
fax: +48 55 647 08 53
email: karwan@zamek.malbork.pl 

 

kierownik
Jagoda Saj
kom.: +48 512 205 648
email: j.saj@zamek.malbork.pl
 
specjalista ds. organizacji i obsługi konferencji
Monika Stankiewicz
kom.: +48 669 622 248
email: monika.stankiewicz@zamek.malbork.pl
 
Sylwia Wasilewicz
Ewa Szmidt
Bożena Zaborowska
 

WEWNĘTRZNA SŁUŻBA OCHRONY

 

szef WSO

Tomasz Majcher

tel.: +48 55 647 09 67

 

z-ca szefa WSO

Jerzy Dembek

tel.: +48 55 647 09 24

 

KLAUZULA INFORMACYJNA


Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1 informujemy, iż:
  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Muzeum Zamkowe w Malborku (ul. Starościńska 1, 82-200 Malbork) reprezentowane przez Dyrektora.
  2. W sprawach z zakresu ochrony danych osobowych mogą Państwo kontaktować się z Muzeum Zamkowym w Malborku pod adresem e-mail: inspektor@zamek.malbork.pl
  3. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy cywilnoprawnej.
  4. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji ww. celu z uwzględnieniem okresów przechowywania określonych w przepisach odrębnych, w tym przepisów archiwalnych.
  5. Podstawą prawną przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. b) ww. rozporządzenia.
  6. Odbiorcami Pani/Pana danych będą podmioty, które na podstawie zawartych umów przetwarzają dane osobowe w imieniu Administratora.
    Osoba, której dane dotyczą ma prawo do:
    - dostępu do treści swoich danych oraz możliwości ich poprawiania, sprostowania, ograniczenia przetwarzania oraz do przenoszenia swoich danych, a także - w przypadkach przewidzianych prawem - prawo do usunięcia danych i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych.
    - wniesienia skargi do organu nadzorczego w przypadku gdy przetwarzanie danych odbywa się z naruszeniem przepisów powyższego rozporządzenia tj. Prezesa Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa
Podanie danych osobowych jest warunkiem zawarcia umowy cywilnoprawnej. Osoba, której dane dotyczą jest zobowiązana do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych jest brak możliwości zawarcia umowy. Ponadto informujemy, iż w związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych nie podlega Pan/Pani decyzjom, które się opierają wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu, o czym stanowi art. 22 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.