PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Darmowy listopad2022Edukacja muzealna onlinePodcast Posłuchaj MuzeumSkarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w Malborku

Warto wiedzieć / Trasa historyczna

Trasa Historyczna jest połączeniem naszej Trasy Zielonej i najbardziej reprezentacyjnych wnętrz zamku malborskiego. Od wtorku do niedzieli można zwiedzić w Zamku Średnim między innymi Wielki Refektarz i I. piętro Pałacu Wielkich Mistrzów – obiekty stanowiące prawdziwe arcydzieła architektury gotyckiej. Po przejściu przez most nad tzw. suchą fosą, zwiedzający mogą wkroczyć do Zamku Wysokiego, czyli siedziby głównego konwentu krzyżackiego w Prusach i na Pomorzu. Tam dostępne są malownicze tarasy wraz z kaplicą grzebalną wielkich mistrzów, główny dziedziniec , krużganki i tzw. Kapitularz , ale nade wszystko kościół Najświętszej Marii Panny i mroczne wnętrze wieży sanitarno-obronnej Gdanisko.

 

Oferta dostępna od wtorku do niedzieli w godz. 9.00 - 15.00 (ostatnie wejście o godz. 13.00)

 

 

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do spotkania – twarzą w twarz – z najwspanialszym zamkiem średniowiecznej Europy, obiektem z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

 

 

NS