PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Wystawa WieliczkaWieczór zakochanych na zamku w Malborku 14 lutego 2023Edukacja muzealna onlineNowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w Malborku

Wydarzenia / Akcja „Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich” Takiego listopada jeszcze nie przeżywaliśmy.

 Akcja „Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich” Takiego listopada jeszcze nie przeżywaliśmy. Akcja „Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich” Takiego listopada jeszcze nie przeżywaliśmy. Akcja „Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich” Takiego listopada jeszcze nie przeżywaliśmy. Akcja „Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich” Takiego listopada jeszcze nie przeżywaliśmy. Akcja „Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich” Takiego listopada jeszcze nie przeżywaliśmy. Akcja „Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich” Takiego listopada jeszcze nie przeżywaliśmy. Akcja „Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich” Takiego listopada jeszcze nie przeżywaliśmy. Akcja „Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich” Takiego listopada jeszcze nie przeżywaliśmy.

Za nami akcja „Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich”. Muzeum Zamkowe w Malborku odwiedziło w tych dniach 43 680 osób. Działo się bardzo wiele: przewodnicy oprowadzali po wystawach, kuratorzy pokazywali wystawy, pracownicy naukowi przybliżali nieznane aspekty historii naszych trzech zamków, edukatorzy przeprowadzili 91 zajęć w formie lekcji i warsztatów, w których wzięło udział 2275 uczniów.

Główną atrakcją była wystawa Zatem Najświętsza Maria Panna musi oglądać swoją sprofanowaną siedzibę / Malbork między polityką a sacrum. Spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem ze strony zwiedzających. Takiego listopada jeszcze nie przeżywaliśmy.

 

- Udział w „Darmowym listopadzie” to dla nas bardzo istotna sprawa. Z jednej strony zwracamy uwagę na zapomniany okres w historii naszych zamków, a szczególnie zamku Malbork, który przez 315 lat był rezydencją królewską, a z drugiej pokazujemy, że poza letnim sezonem turystycznym także warto odwiedzić Muzeum. Od czterech lata właśnie jesienią i zimą organizujemy w Malborku duże międzynarodowe wystawy. Najwyższa w historii listopadowa frekwencja zachęca nas do rozbudowywania jesienno-zimowo-wiosennej oferty. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i realizację akcji oraz wszystkim jej uczestnikom - mówi dr hab. Janusz Trupinda, dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku.

 

Muzeum Zamkowe w Malborku po raz trzeci wzięło udział w akcji „Darmowy listopad”. Już dziś zapraszamy za rok – do zobaczenia!

NS