PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Muzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet Skarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w MalborkuEdukacja muzealna onlineStraty wojenne

Wydarzenia / Aplikacja mobilna

 

aplikcja mobilna

 

Aplikacja mobilna „Zamek Malbork. Zespół kościoła NMP” jest dedykowana na platformy Android i iOS. Umożliwia ona atrakcyjne zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Malborku. Technologie użyte w aplikacji są intuicyjne, zwiększają interakcję pomiędzy zamkiem a zwiedzającymi.
Turysta ma do dyspozycji E-PRZEWODNIK, który opisuje i przedstawia historię odwiedzanych miejsc i przestrzeni Zespołu Kościoła NMP a interaktywna MAPA intuicyjnie wskazuje położenie zwiedzającego wśród zamkowych murów.
Podczas zwiedzania na ekranie urządzenia mobilnego pojawiają się powiadomienia o dostępnych dodatkowych funkcjach, wyświetlanych w kontekście miejsca. Edukacyjne QUIZY wciągają zwiedzającego w historię zamku i poszerzają jego wiedzę historyczną.
Dzięki ROZSZERZONEJ RZECZYWISTOŚCI aplikacja uczy poprzez zabawę. Turyści mogą zrobić zdjęcia wirtualnym nietoperzom zamieszkującym zamkowe zakamarki, mogą również spotykać bohatera z przeszłości: wirtualną postać brata zakonnego – Krzyżaka.
Aplikacja posiada także funkcję KALENDARZA i informatora o nadchodzących wydarzeniach w Muzeum Zamkowym w Malborku. Jednorazowe ściągnięcie aplikacji umożliwia zabranie ze sobą do domu zamkowych historii i wielokrotne odtwarzanie zawartości niezależnie od miejsca, w jakim się znajdziemy.
Aplikacja jest możliwa do bezpłatnego ściągnięcia poprzez QR kod przy kasach zamku, lub do pobrania z Google Play lub iTunes.
 

aplikacja

NS