PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Podcast Posłuchaj Muzeum60-lecie BiennaleStraty wojenneRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"

Wydarzenia / Bezpłatne bilety w ramach programu Kultura Dostępna

Bezpłatne bilety w ramach programu Kultura Dostępna

 Z przyjemnością informujemy, że do dnia 31 grudnia 2021 r. dostępne są bezpłatne bilety wstępu na lekcje muzealne w ramach programu Kultura Dostępna Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Bilety upoważniają do wejścia na teren Muzeum Zamkowego w Malborku oraz Zamku w Sztumie i Zamku w Kwidzynie w czasie trwania konkretnej lekcji muzealnej. W grudniu zapraszamy Was na następujące zajęcia edukacyjne towarzyszące wystawie „Regnum defendo ense et alis tego stricto. Malbork w Prusach Królewskich”

 

4 grudnia o godz. 12:00 - zajęcia edukacyjne "Malbork jako twierdza i arsenał królewski" - prowadzi Arkadiusz Dzikowski

11 grudnia o godz. 12:00 - oprowadzanie kuratorskie po wystawie - prowadzi Artur Dobry

 

Bilety przeznaczone są dla dzieci i młodzieży szkolnej, osób starszych, osób z niepełnosprawnością, środowisk, które z powodu silnych barier (np. socjalnych, mentalnych, kulturowych, prawnych) pozostają poza obiegiem życia kulturalnego i społecznego lub mają do niego utrudniony dostęp.

Na wszystkie zajęcia obowiązuje limit 20 osób. Bezpłatne bilety należy pobrać w kasie Muzeum. Zajęcia odbywają się o godz. 12:00. Zbiórka przy bramie głównej.

NS