PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Skarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w MalborkuRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Podcast Posłuchaj MuzeumWernisaż wystawy "Bohaterowie plebiscytu" na zamku w Sztumie

Wydarzenia / Bijemy rekordy – pół miliona turystów w malborskim zamku

 Zamek bije rekordy

 

Do 15 października Zamek w Malborku odwiedziło już 490 000 osób. To najlepszy wynik od wielu lat, a tegoroczny sezon turystyczny obfitował w wiele wydarzeń przyciągających gości – nowe wystawy i trasy turystyczne czy mistrzostwa świata w walkach rycerskich. Półmilionowego turysty Zamek oczekuje jeszcze w październiku i przygotował dla niego sporo niespodzianek.

Z tej okazji zapraszamy naszych gości do wzięcia udziału w konkursie. Od 17 października aż do spodziewanej wizyty półmilionowego turysty, każdy odwiedzający zamek w Malborku może wypełnić ankietę i wziąć udział w losowaniu nagród, ufundowanych przez partnerów naszego Muzeum. Do wygrania są m.in. obiady i kolacje przygotowane przez malborskich restauratorów: Gothic Cafe, Restaurację Piwniczka oraz Barkę Flisak, vouchery na noclegi w Hotelu Centrum oraz na Zamku, kupony do zrealizowania w sklepach muzealnych i vouchery na bezpłatne korzystanie z całej oferty Zamku w sezonie 2016. Ponadto, każdy odwiedzający w tych dniach malborski Zamek otrzyma kupon rabatowy do muzealnych sklepów. A nasz półmilionowy Gość obdarzony zostanie specjalnie przygotowanym na tę okoliczność pakietem niespodzianek.

Liczba turystów na Zamku od 2012 roku wzrosła o prawie 100 tysięcy rocznie. Muzeum konsekwentnie przywraca dawną świetność Zamku prowadząc od lat prace konserwatorskie, ale także wychodzi naprzeciw oczekiwaniom turystów wprowadzając udogodnienia i nowości skierowane do rodzin, grup szkolnych i szukających dodatkowych atrakcji.

Rodzinna przygoda na Zamku Malbork to zaproszenie dla rodziny z dziećmi na wyprawę szlakiem tajemnic sprzed sześciu wieków po średniowiecznym Zamku, z kolei Szlak zamkowych tajemnic – to specjalna trasa dla grup szkolnych, a Nocne zwiedzanie Zamku zapewni niezwykłą wędrówkę wśród iluminowanych średniowiecznych murów. Do sukcesu frekwencyjnego przyczyniły się także organizacja wydarzeń plenerowych, w tym sztandarowej imprezy historyczno-edukacyjnej „Oblężenie Malborka” (tylko w ciągu weekendu oblężenia zamek odwiedziło prawie 14 000 osób), a także majowe mistrzostwa świata w sportowych walkach rycerskich, które po raz pierwszy odbywały się w Polsce i zgromadziły blisko 500 rycerzy z całego świata.

- Ufam, że po zakończeniu wiosną przyszłego roku prac konserwatorskich w kościele Najświętszej Marii Panny, ostatniej nieodbudowanym po pożodze wojennej części zamkowej, zamek w następnym sezonie odwiedzi jeszcze więcej turystów – przekonuje Rafał Mańkus, zastępca dyrektora muzeum. Jednym z elementów wracających na swe dawne miejsce jest ośmiometrowa figura Madonny widziana od strony ul. Starościńskiej.

W oczekiwaniu na półmilionowego gościa na zamku, zapraszamy do zabawy i wspólnego świętowania naszego sukcesu, którego bez Państwa, odwiedzających tak licznie Zamek by nie było.

Dziękujemy!

 

 


Sponsorzy

         

  

 

 

 

NS