PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Muzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet 60-lecie BiennaleStraty wojenneEdukacja muzealna online

Wydarzenia / Chór Uniwersytecki - Mahidol z Tajlandi

 

banerTermin:  17 maja (wtorek) 2016, godz. 18.00
Miejsce: Przyziemie KARWANU, Muzeum Zamkowe w Malborku
Bilety:    bilet normalny 12 PLN | bilet ulgowy 7 PLN,
               do nabycia w Kasie Muzeum Zamkowego w Malborku     
 

Tajlandzki chór z muzyką świata wystąpi w kolejnej odsłonie Zamkowych Kameraliów z wyjątkowym repertuarem obejmującym różne style muzyczne.

Chór Uniwersytecki Mahidol powstał w lipcu 2011 r. z inicjatywy prof. dr. Sugree Charoensook, dziekana wydziału muzycznego. Jest chórem mieszanym złożonym z wyselekcjonowanej grupy studentów różnych kierunków Uniwersytetu Mahidol. Dyrygentem jest Rit Subsomboon, który rozpoczął przygodę z muzyką w wieku 8 lat. W 2005 r. w Bangkoku wygrał Chopinowski Konkurs Pianistyczny i został odznaczony specjalną nagrodą za najlepsze wykonanie poloneza i nokturna.

Chór Uniwersytecki Mahidol jest zdobywcą nagród na szczeblu regionalnym i krajowym w Tajlandii. Chór wystąpił w wielu polskich miastach. Wygrał dwa srebrne medale w konkursie Slovakia Cantat 2013 w Bratysławie.

Organizatorami kolejnego koncertu z cyklu Zamkowe Kameralia są Muzeum Zamkowe w Malborku, Stowarzyszenie Miłośników Muzyki i Stowarzyszenie OŚ.

Chór z Tajlandii wystąpi w Malborku w ramach Metropolitalnych Koncertów Towarzyszących 12 Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego MUNDUS CANTAT, których organizatorem jest Fundacja MUNDUS CANTAT.
 

zd
fot. archiwum - Chór Uniwersytecki Mahidol z Tajlandi
 

zd
fot. archiwum - Chór Uniwersytecki Mahidol z Tajlandi


Organizatorzy:

 

                         

Muzeum Zamkowe w Malborku          Stowarzyszenie Miłośników Muzyki 

Partnerzy:

 


 

Patroni medialni:

     

          


 

NS