PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Edukacja muzealna onlineRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Skarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w MalborkuPodcast Posłuchaj Muzeum

Wydarzenia / Drugi dzień Oblężenia Malborka odwiedziły tłumy. Na gości czekamy też w niedzielę

Drugi dzień Oblężenia Malborka odwiedziły tłumy. Na gości czekamy też w niedzielę Drugi dzień Oblężenia Malborka odwiedziły tłumy. Na gości czekamy też w niedzielę Drugi dzień Oblężenia Malborka odwiedziły tłumy. Na gości czekamy też w niedzielę Drugi dzień Oblężenia Malborka odwiedziły tłumy. Na gości czekamy też w niedzielę Drugi dzień Oblężenia Malborka odwiedziły tłumy. Na gości czekamy też w niedzielę Drugi dzień Oblężenia Malborka odwiedziły tłumy. Na gości czekamy też w niedzielę Drugi dzień Oblężenia Malborka odwiedziły tłumy. Na gości czekamy też w niedzielę

Tłumy uczestników, tysiące zwiedzających zamek, wyprzedane bilety na sobotnią inscenizację bitwy – tak wygląda dzień drugi Oblężenia Malborka. Można powiedzieć, że to oblężenie nie tylko z nazwy, ale i w praktyce, bo turyści faktycznie dopisali.

Wszyscy przechadzają się wokół warowni. Jedni zaglądają do obozu rycerskiego, by porozmawiać z jego mieszkańcami. Rycerze iskrzą dowcipem przed pojedynkami, ale do walki podchodzą z powagą. I nic dziwnego, bo walka bywa zacięta i wymaga precyzji. W końcu chodzi o to, aby pokazać swoje umiejętności i nikogo... nie zranić. Podziw budzą też umiejętności jeźdźców podczas turniejów konnych.

Goście oblężenia chętnie zaglądają do warsztatów rzemieślniczych, zlokalizowanych na Międzymurzu. Można zobaczyć, jak przed wiekami powstawały naczynia, papier czy tkaniny. Wszystko jest na wyciągnięcie ręki. A także kubeczków smakowych, bo posiłków podawanych w historycznej aranżacji nie brakuje.

Warto tu być. Spacerować wokół warowni, która tętniła życiem przed wieloma wiekami. Szczególnie najmłodsi czują moc historii. Przebrani w zbroje, czy – w przypadku dziewczynek – piękne suknie błyskawicznie przenoszą się w czasie.

Przed nami jeszcze nocne zwiedzanie zamku oraz sobotnia inscenizacja bitwy, która nawiązuje do wydarzeń z 1410 roku, kiedy to wojska polsko - litewskie pod wodzą króla Władysława Jagiełły szturmem natarły na malborską warownię.

Jutro dzień trzeci.W niedzielę również odbywać się będą turnieje piesze, konne, pokazy sokolnicze. Nie zabraknie wyjątkowo widowiskowego tańca z flagami. Wystąpią teatry uliczne, kuglarze i bardowie, nie zabraknie koncertu muzyki dawnej.

NS