PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Wernisaż wystawy "Bohaterowie plebiscytu" na zamku w SztumieWystawa Malbork między sacrum a politykąRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Podcast Posłuchaj Muzeum

Wydarzenia / Dziękujemy koledze Januszowi Orłowskiemu za 47 lat pracy

Dziękujemy koledze Januszowi Orłowskiemu za 47 lat pracyDziękujemy koledze Januszowi Orłowskiemu za 47 lat pracyDziękujemy koledze Januszowi Orłowskiemu za 47 lat pracy

Janusz Orłowski, brygadzista w naszym zespole technicznym, po 47 latach pracy żegna się z Muzeum Zamkowym w Malborku. Oficjalnie tylko, bo jak zaznacza, zamek to jest całe jego życie i z pewnością będzie to miejsce często odwiedzać.

Dyrekcja i pracownicy zadawali sobie wcześniej pytanie, co zrobimy kiedyś bez Janusza… To jeden z tych pracowników, który o życiu zamku wie prawie wszystko. Odpowiedź na pytania związane z infrastrukturą zamku czy historie osób tu pracujących zna właśnie on. I trudno się dziwić, bo pracował w tej instytucji od 18 roku życia. Jak wspomina, ta praca to przygoda jego życia.

Tak wiele się zmieniło na przestrzeni lat. Wiele osób przyszło i odeszło z zamku, a Janusz zawsze był.

Był świadkiem wielu ciekawych zdarzeń, bo każdy dzień przynosił nowe problemy do rozwiązania. Najbardziej zapamiętał przebudowę zamku, pierwsze wystawy. Miło wspomina kręcenie dużych produkcji filmowych, bo jak wiadomo zamek jest pożądanym obiektem dla filmowców. Było też trochę trudnych i nerwowych chwil, gdy okazywało się, że np. skrzynia z eksponatem jest za duża i nie przejdzie przez otwory drzwiowe.  

Dziękujemy koledze Januszowi Orłowskiemu za te wszystkie lata pracy, za życzliwość, zaangażowanie i pomoc. Liczymy, że będzie nam w dalszym ciągu odpowiadać na trudne pytania i towarzyszyć w naszej pracy.

NS