PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Nowa identyfikacja wizualna Muzeum Zamkowego w MalborkuPodcast Posłuchaj MuzeumProjekt Straty kontynuuacjaRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"

Wydarzenia / ENmusic festival

baner ENmusic festival

 
23 czerwca na Zamku w Malborku odbędzie się II edycja ENmusicfestival
 
ENmusicfestival to nowy projekt Muzeum Zamkowego w Malborku oraz Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych Makul@tura. Wydarzenie składa się z dwóch części: pierwsza to konkurs muzyczny, druga to koncert gwiazd wieczoru - dwóch żywiołowych składów: NATURAL DREAD KILLAZ i MESAJAH.
 
 
 
 
   Obejrzyj SPOT ENmusicfestival (wmv)
 
 
 
 
 
Konkurs
 
Skierowany jest do młodych twórców. Bez znaczenia jest rodzaj wykonywanej muzyki. Ważne by była dynamiczna, żywiołowa... po prostu ENergetyczna! Główny koncert na dużej scenie poprzedzony będzie przesłuchaniami eliminacyjnymi podczas których jury wybierze finalistów.
 
Gwiazdy
 
Mesajah to wyjątkowo utalentowany wokalista, założyciel i frontman grupy Natural Dread Killaz. Od kilku lat, równolegle z działalnością NDK, Mesajah tworzy i koncertuje także solo. W swojej muzyce koncentruje się na sięganiu po gatunki mu najbliższe, a więc reggae, dancehall, dub, ragga i hip-hop, jednak pozostaje otwarty również na inne wpływy.
Mieszanka stylów i umiejętności sprawia, że twórczość prezentowana przez Mesajah nazywana jest przez krytyków nietuzinkową. Posiada on wyjątkową zdolność do wychodzenia poza ramy gatunków, czerpania z kwintesencji styli, które umiejętnie wplata w swoje produkcje, a także do nadawania swoim utworom potężnej mocy, stając się autorem zupełnie nowej jakości w naszym kraju.
Mesajah od pierwszych minut koncertu nawiązuje bliski kontakt z publicznością, a niekwestionowane zdolności muzyczne zapewniły mu występy z wieloma artystami w Polsce i za granicą. Razem z Natural Dread Killaz grał na jednej scenie z takimi sławami jak: Sizzla, Junior Kelly, Gentelman, Anthony B, Zion Train, Culcha Candela, Shaggy czy Arrested Development. Często można zobaczyć ich także na koncertach u boku takich wykonawców jak: DJ Feel–X, Abradab, Dreadsquad, Jamal, K.A.S.T.A. czy Afromental.
 
Natural Dread Killaz fot. zespołu
fot. archiwum zespołu Natural Dread Killaz
 
Natural Dread Killaz założyli związani z muzyką od dziecka bracia Mesajah i paXon, pełniący w zespole role nawijaczy i producentów. Muzycy z respektem i dojrzałością podchodzą do jamajskich tradycji gatunku, jednocześnie są bardzo otwarci na nowe wpływy i brzmienia, dzięki czemu tworzą dźwięki bardzo świeże i nowoczesne.
W swojej muzyce NDK mieszają gatunki, skrzętnie miksując reggae, dancehall, dub, ragga i hip hop. Szukają nowych dróg, obierają nowe kierunki, nie zapominając przy tym o korzeniach gatunku. Mieszanka stylów i umiejętności sprawia, że twórczość prezentowana przez NDK nie poddaje się wszelkim klasyfikacjom i szufladkowaniu. W iście wybuchowym stylu, nawiązując do korzeni raggae, tworzą coraz to nowe produkcje.
Reggae od zarania było przede wszystkim muzyką do tańca, Natural Dread Killaz pamiętają o tym i w trakcie koncertów rozgrzewają parkiet do czerwoności. Słyną z niebywale żywiołowych i energetycznych występów. Zespół od lat jest bardzo chętnie zapraszany na największe festiwale muzyki reggae. Koncertowali m.in. na One Love Sound Fest 2004-2010, Przystanku Woodstock czy Ostróda Reggae Festival.
 
Foto: www.lionstage.pl
 
Bilety: 10,00 PLN
dostępne dostępne w Kasie Muzeum Zamkowego w Malborku oraz Malborskim Centrum Kultury i Edukacji /  II piętro,  pokój 26.
 
Więcej informacji na oficjalnej stronie festiwalu: www.enmusic.zamek.malbork.pl 
 
Linki - fotorelacje z drugiej edycji ENmusic Festival :
http://www.tvmalbork.pl/malbork-artykul-Kultura_i_rozrywka-Wydarzenia-ENmusic_festival_2012_w_Malborku-456
http://www.tvmalbork.pl/malbork-artykul-Ramowki-Gosc_Radia_Malbork-Katarzyna_ZajacBaca_i_Slawomir_Olchowik_w_Radio_Malbork_zapraszaja
_na_ENmusic_Festival-423
 
 
Organizatorzy:
Muzeum Zamkowe w Malborku i Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych Makul@tura.
KLAUZULA INFORMACYJNA


Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1 informujemy, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Muzeum Zamkowe w Malborku (ul. Starościńska 1, 82-200 Malbork) reprezentowane przez Dyrektora.
 2. W sprawach z zakresu ochrony danych osobowych mogą Państwo kontaktować się z Muzeum Zamkowym w Malborku pod adresem e-mail: inspektor@zamek.malbork.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy cywilnoprawnej.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji ww. celu z uwzględnieniem okresów przechowywania określonych w przepisach odrębnych, w tym przepisów archiwalnych.
 5. Podstawą prawną przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. b) ww. rozporządzenia.
 6. Odbiorcami Pani/Pana danych będą podmioty, które na podstawie zawartych umów przetwarzają dane osobowe w imieniu Administratora.
  Osoba, której dane dotyczą ma prawo do:
  - dostępu do treści swoich danych oraz możliwości ich poprawiania, sprostowania, ograniczenia przetwarzania oraz do przenoszenia swoich danych, a także - w przypadkach przewidzianych prawem - prawo do usunięcia danych i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych.
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego w przypadku gdy przetwarzanie danych odbywa się z naruszeniem przepisów powyższego rozporządzenia tj. Prezesa Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa
Podanie danych osobowych jest warunkiem zawarcia umowy cywilnoprawnej. Osoba, której dane dotyczą jest zobowiązana do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych jest brak możliwości zawarcia umowy. Ponadto informujemy, iż w związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych nie podlega Pan/Pani decyzjom, które się opierają wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu, o czym stanowi art. 22 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.