PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Podcast Posłuchaj MuzeumWystawa Malbork między sacrum a politykąEdukacja muzealna onlineMuzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet

Wydarzenia / Jarosław Sellin z wizytą na zamku w Sztumie

Jarosław Sellin z wizytą na zamku w SztumieJarosław Sellin z wizytą na zamku w SztumieJarosław Sellin z wizytą na zamku w SztumieJarosław Sellin z wizytą na zamku w SztumieJarosław Sellin z wizytą na zamku w SztumieJarosław Sellin z wizytą na zamku w SztumieJarosław Sellin z wizytą na zamku w SztumieJarosław Sellin z wizytą na zamku w SztumieJarosław Sellin z wizytą na zamku w SztumieJarosław Sellin z wizytą na zamku w SztumieJarosław Sellin z wizytą na zamku w SztumieJarosław Sellin z wizytą na zamku w SztumieJarosław Sellin z wizytą na zamku w SztumieJarosław Sellin z wizytą na zamku w Sztumie

7200 osób odwiedziło sztumski zamek, w okresie od 19 maja do końca września 2018 r. Obiekt został przekazany Muzeum Zamkowemu w Malborku na początku stycznia tego roku i wymaga gruntownych prac konserwatorskich. Jedno ze skrzydeł udało się jednak udostępnić dla zwiedzających. O tym oraz prowadzonych pracach archeologicznych na dziedzińcu zamku w Sztumie rozmawiali w sobotę 29 września Janusz Trupinda, dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku, Kazimierz Bogusz zastępca dyrektora Muzeum Zamkowego w Malborku oraz Bogumiła Omieczyńska kierownik sztumskiego zamku z Jarosławem Sellinem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Minister Jarosław Sellin, zapoznał się z postępem prac archeologicznych. O dokonanych już odkryciach opowiedział szef archeologii Zbigniew Sawicki.  Jarosław Sellin, zwiedził również udostępnioną dla turystów wystawę.

Zamek w Sztumie, dostępny jest dla turystów codziennie oprócz poniedziałków (wtedy można wejść tylko na dziedziniec). Bilet kosztuje 2 zł.

 

Fot. Iwona Orszulak

NS