PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Edukacja muzealna online60-lecie BiennaleStraty wojenneRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"

Wydarzenia / Koncert: Donna Brown & the Golden Gospel Pearls


Miejsce koncertu: Przyziemie KARWANU
                            Muzeum Zamkowe w Malborku
Data:                   14 sierpnia 2013, środa, godz. 18:00
Wstęp:                 bezpłatny

Dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku Mariusz Mierzwiński oraz Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej GOSPEL serdecznie zapraszają w środę, 14 sierpnia do Przyziemia KARWANU na wyjątkowy koncert muzyki GOSPEL w wykonaniu Donny Brown & the Golden Gospel Pearls. Koncert na zamku w Malborku jest cześcią XVII Międzynarodowego Festiwalu GOSPEL 2013.

Grupa wokalno – muzyczna Donny Brown & the Golden Gospel Pearls to utytułowani muzycy i wokaliści na rynku muzyki gospel, soul i jazz, którzy w tym roku przyjadą po raz pierwszy do Polski na kilka koncertów. Sama liderka zespołu znana jest w europejskich kręgach muzycznych z uwagi na jej pracę dydaktyczną wśród młodzieży. Ma status gwiazdy.

Donna Brown ma wieloletnie doświadczenie muzyczne i edukacyjne - jako dyrygentka chóru kościelnego pracowała już jako uczennica szkoły średniej. Jest stypendystką Mount Holyoke College w Massachusetts, gdzie kontynuowała dyrygenturę, a także uczyła się gry na pianinie, organach i śpiewu. Tytuł magistra dyrygentury uzyskała w słynnej nowojorskiej szkole The Julliard School of Music.


Jeden z członków zespołu Lee Brown o muzyce gospel powiedział: "Ja nie nauczyłem się śpiewać gospel, ja po prostu jestem gospel - to sens mojego istnienia. To muzyka i głos ludzi z Afryki, którzy przez lata byli niewolnikami na amerykańskim kontynencie, a których Bóg następnie wyzwolił. Muzyka gospel bez Jezusa jest jak koła bez samochodu".

Amerykańska wokalistka Donna Brown i jej zespół The Golden Gospel Pearls będą w sierpniu koncertować w Polsce podczas Międzynarodowego Festiwalu GOSPEL 2013 m.in. w Gniewie.
 

fot. archiwum zespołu
 

 Program Międzynarodowego Festiwalu GOSPEL 2013 - kliknij tutaj
 


Organizatorzy:
 

                  

 

NS